BORSA BAŞKANI TAN TARIM ÇALIŞTAYINA KATILDI

BORSA BAŞKANI TAN TARIM ÇALIŞTAYINA KATILDI

ABONE OL
5 Ekim 2023 10:03
BORSA BAŞKANI TAN TARIM ÇALIŞTAYINA KATILDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde, 30 Büyükşehir Belediyesi, belediyelerin Tarımsal ve Kırsal Hizmetler Dairesi yöneticileri, yerel yönetim temsilcileri, özel sektör yatırımcıları, çiftçiler ve akademisyenlerin katılımıyla “30 Büyükşehir el ele, tarımın başkenti Balıkesir’de” sloganıyla yapılan “Yerel Yönetimler ve Tarım Çalıştayına Bandırma Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Can Ata Tan katıldı.

3 gün sürecek olan çalıştayda, ülkemizin sahip olduğu tarımsal potansiyel esas alınarak sürdürülebilir tarımsal politikaları, su yönetimi, kaynak kullanımında optimizasyon, meyvecilik ve hayvancılık konularında paylaşımlar gerçekleştirilecek.

 

Tarım çalıştayının önemine vurgu yapan Borsa  Yönetim Kurulu Başkanı Can Ata Tan, “Topraklarımızı korumamız, suyumuzu tasarruflu kullanmamız ve aynı zamanda teknolojiyi üretime eklemememiz gerekiyor.” dedi. Tarımın yaygın olduğu yerlerde, mevcut tecrübe ve bilgi birikimini dikkate alarak, etkileşim, dayanışma ve yardımlaşma yaklaşımı ile bilgi, görgü ve karşılıklı deneyimlerden yararlanmak, ekonomik ve teknik alanlarda işbirliğini geliştirmek amacıyla yapılan çalıştayda yer almaktan çok memnun olduklarını belirten Tan, “Bandırma Ticaret Borsası olarak, tarıma değer katacak her çalışmanın, her yatırımın hayata geçirilmesi gerektiğine inanıyoruz. 83 yıldır Güney Marmara’nın en modern ve hareketli satış salonuna sahibiz. Kalkınma Ajansından temin ettiğimiz desteklerle, birçok proje hazırladık. Akredite hububat laboratuvarımız, üreticimizin ürün verimini artırdı. Hayata geçirdiğimiz Lisanslı Depolarımızla, tarımsal ürünlerin sağlıklı depolanmasına imkân tanıdık. Burada da tarım alanında büyükşehir belediyeleri tarafından yapılan iyi uygulamaları dinledik. Tarımda yapılacak çok iş, söylenecek çok söz var. Balıkesir Büyükşehir Belediyemize, katılım sağlayan belediyelerimize ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.