BORDO BEYAZLI GENÇLERİMİZ TARİH YAZIYOR - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

BORDO BEYAZLI GENÇLERİMİZ TARİH YAZIYOR

Bu haber 03 Mayıs 2021 - 14:41 'de eklendi ve 1.237 kez görüntülendi.

Yıllardan bu yana kendi haline terk, unutulan daha da kötüsü alt yapıdan futbolcu çıkmaz anlayışının artık kanıksandığı alt yapıda bordo beyazlı çocuklar adeta tarih yazıyorlar. Tarih yazmak öyle kolay değildir kabul ama kat edilen bu kadar yola, kazanılan bu kadar başarıya başka bir isim vermek istemedim. Tarih yazmak sadece olimpiyat şampiyonu olmak, liglerde başarıdan başarıya koşmak olmadığını, yeni kurulan bir alt yapıda zirveyi zorlamanın, gelecek sezon için en az üç dört futbolcunun A takıma yükselmesinin de tarih yazmak olduğunu düşünenlerdenim. Bilmiyorum belki de abartıyor olabilirim.

Bu başarı kuşkusuz tesadüfen gelmedi. Onur Göçmez ve yönetiminin alt yapı bizim geleceğimizdir düşüncesinin eseridir bu başarı. Yönetim Kurulu üyelerinden Cihan Yılmaz ve Hakan Aydın’ın özverisi ve alın teridir alt yapıdan gelen çocuklarımızın ayak sesleri. Alt yapının kalacak tesisleri, idman yapacakları bir sahaları yokken Cihan Yılmaz ve Hakan Aydın kolları sıvayarak işe başladılar. Edincik sahasını maç oynanacak şekle getirdiler. Sonra futbolcuların kalacakları tesisleri hazırladılar. Akademi Geliştirme Sorumlusu olarak bu konuda büyük deneyimi ve başarıları olan Zafer Yiğit Hocayı buldular. Takımın sorumlusu olarak da Ahmet Uzun Hocayı takımın başına getirdiler. Eksik olan Bandırmalı birinin bu oluşumun koordinatörü olmasıydı. O eksikliği de Fatih İçöz ile doldurdular. Yeni kurulan takımda Bandırmalı gençlerin sayılarının fazlalığı ise atılan adımların ne kadar doğru adımlar olduğunun ispatı idi.

Pandemi şartları dolayısıyla Akademi ligi başlamayınca oluşan karamsarlığı yine bu ekip dağıtmasını bildi. Durmadan, yılmadan çalıştılar Edincik’te. Cihan Yılmaz, Hakan Aydın ve teknik kadronun bulup Bandırma’ya getirdiği gençlere önce burun kıvıranlar oldu. Bandırma çocukları neden yok diyenler ortaya çıktı. Bu ekip kimseyi dinlemeden hep çalıştılar. Benimde katıldığım basın toplantısında 5 oyuncuyu A takıma kazandıracağız diyen ekibe birçok kişi hadi canım sende dediler. Akademi ligi başladı. İlk maçta Giresun’u yenince de zaten Giresunspor’da bir şey yok diyerek gelen galibiyeti küçümsediler. Ancak haftalar ilerledi. Gelen galibiyet sayıları arttı. Ligin son haftasına girilirken 19 puanlı Samsunspor’un ardından bordo beyazlı gençlerimiz 18 puanla ikinci sıradalar. Belki de bu sene Akademi ligini lider bitirecekler. Ancak liderlikten daha önemlisi A takıma futbolcu çıkaracağız söylemlerinin hayata geçirilmesiydi. Başkan Onur Göçmez’de Şehir TV’deki açıklamalarında 3 ya da 4 alt yapı futbolcusunun önümüzdeki sene A takımda yer alacağını söylemesi başarının adeta kanıtı idi.

Gençlerin Erdek’te oynadığı maçların çoğunu izledim. Öne çıkan gençler olduğunu biliyorum. Ancak başarının da tüm takım olarak kazanıldığının farkındayım. A takımda 8 tane Bandırmalı futbolcunun yer aldığı sezonları da yaşayan biriyim. Şimdi bir kez daha diyorum ki, bu yapılanlar benim için tarih yazmaktır. Belki birileri abarttın deseler de ben böyle düşünüyorum. İnanın bu ekip alt yapıda büyük işler yapacaklar. Yazımın son bölümünde bu yeni yapılanmaya ekonomik olarak sahip çıkan, güç veren, sponsorluğunu üstlenen Afytos Oteller Grubunu da teşekkür etmek isterim.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .