BOR ‘DAN DEZENFEKTAN YAPILACAK - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

BOR ‘DAN DEZENFEKTAN YAPILACAK

Bu haber 25 Mart 2020 - 20:34 'de eklendi ve 1.160 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bor’dan el dezenfektanı yapılacağını söylemesinin ardından gözler Bandırma’daki Bor Tesislerine çevrildi. Daha önce Boron adıyla deterjan üretimine başlanan ve son olarak da bulaşık deterjanı üretiminin başladığı Eti Maden’de üretilen Bor’dan şimdi de el dezenfektanı üretimi yapılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün telekonferans sistemi sayesinde Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile yaptığı görüşmede ortaya çıkan bor katkılı el dezenfektanı konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bakan Dönmez’e ürün ile ilgili geniş kapsamlı bir reklam çalışması yapılarak, el dezenfektanı açığının bu şekilde kapatılması emrini verdiği belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Fatih Dönmez arasında gerçekleşen bu diyaloğun ardından gözler şimdi bor katkılı el dezenfektanının üretilmesinin planlandığı Eti Maden Tesisleri’ne çevrildi.

MİLLETVEKİLİ AYDEMİR’DE KONU HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI

AK Parti Balıkesir Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir, Balıkesir’de üretilen Bor’dan şimdi de el dezenfektanı yapılacağına çok mutlu olduklarını söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bor’dan el dezenfektanı yapılacağını söylemesinin ardından gözleri Balıkesir’e çevrildi. Balıkesir Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir, konuyla ilgili açıklamalarda bulunarak; “Daha önce deterjan olarak üretimine başladığımız ve Balıkesir’imizde üretilen Bor’dan şimdi de el dezenfektanı üretimi yapacağız.” Dedi.

Ülkemizi ve tüm dünyayı saran Koronavirüse karşı devletimizin almış kararlar doğrultusunda hareket ettiklerini belirten milletvekili Aydemir, “Birçok alanda kullandığımız ve sağlığımız için de güvenli olan Bor madeninden koronavirüse karşı hepimizin son günlerde oldukça fazla tükettiğimiz el dezenfektanı üretimi yapılacak. Cumhurbaşkanımızın verdiği bu müjdeli haberi büyük bir sevinçle karşıladık. Devletimizin aldığı bu karardan son derece memnunuz ve destekliyoruz. Balıkesir’imizin bu mücadelede de en ön safhada yer almasından dolayı oldukça memnunuz. Başta devletimiz ve Cumhurbaşkanımız olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum.”

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Grand Asya Hotel