Bölgenin Tatil Merkezi Mersin Kızkalesi - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA
casino siteleri

Bölgenin Tatil Merkezi Mersin Kızkalesi

Bu haber 09 Mayıs 2022 - 15:43 'de eklendi ve 351 kez görüntülendi.

Mersin’in kuşkusuz en popüler tatil mekanlarından birisi Kızkalesini siz değerli tatilcilerimiz için derledik. Yazımızı okuduğunuzda bölge de yapılabilecek hemen herşeyi keşfetmiş olacaksınız. Akdenizin geniş sahilleri arasında yer alan Kızkalesinde 2022 yılında en uygun ve güvenli bir şekilde konaklama imkanı için Kızkalesi Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Mersin, Silifke arasında yer alan bölge ismini daha önceleri Korykos olmakla birlikte bugünkü ismini kumsalın hemen karşısında bulunan Kale den almaktadır. Eski tarihçilere göre bu şehri Kıbrıslı prens Korikos kurmuştur. Kızkalesinin hikayesi de İstanbul’da yer alan KızKulesi hikayesi ile benzerlik gösteriyor. Korykos krallarından bir tanesi bir kız çocuğu olması için çok dua eder. Sonunda kız çocuğu olur ve kral çocuğunun ölmesinden korkusundan dolayı Kızkalesini inşaa ederek çocuğunu oraya yerleştirir.

Bölge bir süre Bizans Egemenliği altında kalmıştır. Daha sonra 1448 yılında Karaman Sultanı İbrahim bey tarafından ele geçirilmiştir. Kısa bir tarihi bilgi verdikten sonra gelin Kızkalesi Tatil Beldesini birlikte inceleyelim.

Kızkalesi Apart Otelleri

Bölgede konaklama yapmak istediğinizde sizler için bir çok alternatif konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Bunların içerisinde kuşkusuz ki Kızkalesi Apart Otelleri hem konfor hem de uygun konaklama seçenekleri ile tercih sebebiniz olacaktır.

Kızkalesi Deniz Paraşütü ve Eğlence Merkezi

Kızkalesinde yapabileceğiniz etkinliklerin başına kuşkusuz ki deniz paraşütü gelmektedir. Ayrıca bölgenin eğlence hayatı da sabaha kadar canlı diskolar ile devam etmekte olup, köpük partileri canlı konserler ve birbirinden özel etkinlikler bulunmaktadır.

Kızkalesi Otel Fiyatları

Kızkalesinde birbirinden çok konaklama seçeneği bulunmaktadır. Herşey dahil oteller genellikle otel kategorisinde en uygun konaklama tipidir. Denize sıfır bazı otellerde ise şezlong, şemsiye de müşterilerinin kullanımına sunulmaktadır.

Detaylı Bilgi İçin:

https://www.otel33.com/kizkalesi-otelleri/

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .