BÖLGE RO-RO’LARIN İSTİLASINA UĞRAMASIN

BÖLGE RO-RO’LARIN İSTİLASINA UĞRAMASIN

ABONE OL
13 Temmuz 2023 10:33
BÖLGE RO-RO’LARIN İSTİLASINA UĞRAMASIN
1

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Edincik Mahalle Muhtarı Kamil Eryılmaz, Erdek Belediye Başkanı Burhan Karışık’ı açıklamalarına tepki göstererek sorun Edincik’in değil Erdek ilçesinin sorunudur çözümü kendi kentlerinde arasınlar dedi.

Sorun Erdek’in çözümde Erdek’te aranmalıdır

Geçen hafta Erdek Belediye Başkanı Burhan Karışık’ın Erdek Limanına gelen Ro Ro’ların Edincikaltına gönderilmesi yönündeki talebini gündeme taşıyan Edincik Mahalle Muhtarı Kamil Eryılmaz “ Sayın Başkanın Ro Ro’ların Edincikaltına gönderilmesi yönündeki taleplerini asla kabul etmiyoruz. Edincikaltı turizm yönünden her geçen gün değerlenen bir bölgedir. Edincik halkının hafta sonlarını geçirdikleri bölgenin Ro Ro’lar tarafından istila edilmesini istemiyoruz. Erdek açısından Ro Ro’ların sorun teşkil ettiğinin farkındayız ancak sorunun çözümü Edincik Mahalle sınırları içinde değil Erdek İlçesinin sınırları içinde aranmalıdır. Bir kez daha üstüne basarak ifade edeyim ki, Erdek Limanına gelen Ro Ro’ların Edincikaltına gelmelerine ve yol boyuna park etmelerini kesinlikle istemiyoruz. “

Tekrar Belde Belediyesi olmak için tek yumruk halindeyiz

Bandırma’nın il olmasını sabırsızlıkla beklediklerini söyleyen Edincik Mahalle Muhtarı Kamil Eryılmaz “ Bilindiği üzere Büyükşehir yasasında önce Edincik belde statüsünde idi. Bu bağlamda Edincik Belediyesi hizmet veriyordu. Ancak Balıkesir’in Büyükşehir statüsü kazanmasının ardından belde statümüzü ve belediyemizi kaybettik. Şimdi MHP’nin 100 il 1000 ilçe proje kapsamında Bandırma il olma yolunda hızla ilerliyor. Bandırma’nın il olmasıyla Edincik’te tekrar belde statüsü kazanacak ve belediyemiz tekrar açılabilecek. Bu yüzden Bandırma’nın il olmasını canı gönülden destekliyoruz. Edincik’te yaşayan 5 Bin ve Bandırma’da yaşayan 8 bin Edincikli Bandırma’nın il, Edincik’in de tekrar belde olması için tek yumruk halindeyiz.

Bandırma hızla göç alarak büyüyen bir kent haline geldi. Bu büyüme Edincik istikametinde devam ediyor. Edincik’in yakın çevresinin yani sarı alan dediğimiz konut alanlarının kısa süre zarfında imara açılacağını duyuyoruz. Bezirci altına açılacak yeni OSB’nin yoğun bir nüfus artışı yaratacağının da farkındayız. Yeni imar planlarının ivedilikle açıklanmasını bekliyoruz. Cemal ATABEY / Bandırma Şehir Özel

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.