BİRİ GETİRMİŞ, BİRİ PİŞİRMİŞ... - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

BİRİ GETİRMİŞ, BİRİ PİŞİRMİŞ…

Bu haber 22 Ekim 2014 - 16:32 'de eklendi ve 2.567 kez görüntülendi.

Bandırma’da siyaset bugünlerde bildiğiniz gibi…

İktidar Partisi Ak Parti hem yerel hem de cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Bandırma’da aldığı kötü sonuçların ardından 9 Kasım’da olağan kongreye gidiyor. Bugüne kadar Ak Parti’nin başında kimine göre iyi, kimine göre kötü bir yönetim sergileyen Başkan Eşref Kasapoğlu bazılarına göre tabandan gelen baskılar neticesinde yeniden aday olduğunu açıkladı.

Oysa ki hem kendisiyle yaptığım ropörtajda hem de yerel bir gazeteye verdiği demeçte aday olmayacağının altını ısrarla çizmişti Kasapoğlu. Hatta gerekçe olarak da ticari hayatını ve aile hayatını göstermiş, işine ve ailesine daha çok vakit ayırması gerektiğini ifade etmişti.

Peki ne oldu da, Kasapoğlu yeniden tek aday olarak kongreye çıktı.

Kimse bana tabandan gelen ısrarlar neticesinde oldu diye söylemesin.

Çünkü Ak Parti’de olacak ve olan hiçbir şeye taban ya da üyeler karar vermiyor kanımca.

Hele ki , bu Bandırma söz konusu olduğunda kimin Başkan olacağına, kimin Meclis Üyesi olacağına, kimin yönetim kurulu üyesi olacağına, kimin gençlik kolları başkanı, üyesi olacağına birileri karar veriyor, “olacaksın” deniyor, ve o oluyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimlerde kullandığı bir şiir vardı, ne diyordu orada,”Göklerden gelen bir karar vardır”

Artık göklerden mi geliyor, Balıkesir’den mi geliyor, Ankara’dan mı geliyor ama bir şekilde kimin nerede görev alacağına birileri karar veriyor.

Peki, gelelim işin başka boyutuna.

İşin rengi belli artık, Ak Parti, Eşref Kasapoğlu ile yoluna devam edecek

Eşref Kasapoğlu Başkanlığı’nda girdiği seçimlerde yerel yönetimi alamayan ve hatta tarihi fark yiyen, Belediye Başkan Adayını bile seçerken bir kişinin iki dudağının arasından çıkacak karara bakan Ak Parti,  birilerinin uzaktan kumandasıyla genel seçimlere yaklaşılan şu dönemde daha nereye kadar gider?

Yoksa genel seçimlerde herkes partiyi bir kenara bırakıp kendi adına mı çalışır, Ankara’daki koltuğunu sağlamlaştırma azmine mi  girer?

Öyle de olsa, yapılacak seçim yerel de, genel de olsa, tek bir kişi hiçbir zaman birşey ifade etmez. Seçimler boyunca konvoyunuzda ne kadar çok araç varsa, cadde de yürüyüp kahvehaneye girdiğiniz zaman peşinizde ne kadar partiliniz varsa o kadar kimliğiniz var demektir.

O halde iş Başkan’da bitmiyor, iş yönetim kurulunda, gençlik kollarında, kadın kollarında ve hatta üyelerde, mahallelerdeki neferlerde bitiyor.

Dedim ya işin rengi belli artık, Ak Parti Eşref Kasapoğlu ile yoluna devam edecek.

Ama asıl soru da şu.

Nasıl bir yönetim ile devam edecek?

Yeni yönetim kurulunda kimler olacak?

Kasapoğlu’nun ağzından bizzat duymamakla birlikte, varolan yönetim kurulunun yüzde 80 oranında değiştireceği duyumlarını aldım.

Yerel seçimlerde yönetim kurulunda as oyuncularını Belediye Meclis Üyesi olarak veren Ak Parti’de yeni yönetimi oluşturmak bence en sıkıntılı süreç olacak.

Yerel seçimlerde özellikle peşinden halk kitlelerini sürükleyen isimlerin faydasını gördü Ak Parti. Ama bir o kadar da eli cebinde gezen, sadece ismi İlçe Binası’ndaki yönetim kurulu tabelasında yazan kişileri de gördü.

Bu nedenle oluşturulacak yeni yönetimde halktan kişilere ya da başka bir deyişle halkı peşinden sürükleyebilecek kişilere de ciddi yer vermelidir Sayın Kasapoğlu.

Ama Ak Parti Yönetim Kurulu Üyeliğini bir kimlik olarak, ya da 2019’da 2020’deki seçimlerde bir yerlere gelmenin basamağı olarak görenler de yer bulamamaları lazım yeni yönetimin saflarında.

Bu arada tam bu satırları yazarken, Ak Parti İlçe Teşkilatı’ndan Başkan Kasapoğlu’nun bir dönem daha aday olduğuna dair bir açıklama geldi. Tam da dediğim gibi yazıyor açıklama da , “Kadın Kolları ve Gençlik Kolları’ndan gelen ısrarlar üzerine.” devam kararı alınmış.

Demek, seçim dönemleri bayrak asmak, kahve dağıtmak haricinde gençlik kollarının ve kadın kollarının da partide belirleyici rolü varmış da bizler bilmiyor muşuz!

Küçükken ninelerimizin, annelerimizin anlattığı bir masal vardı

Ne diyordu orada?

Biri getirmiş, biri pişirmiş, biri servis etmiş, diğeri de hani bana, hani bana demiş!!!

Ne diyelim, BİRİLERİNİN birileri yerine karar vermediği bir siyaset görmek ümidiyle…

Sağlıcakla kalın

Bandırma Araba Servisi

&nbps;

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .