BEYHANLI: TARIM MÜDÜRLÜKLERİ VE BELEDİYE GÖREVİNİ YAPSIN - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

BEYHANLI: TARIM MÜDÜRLÜKLERİ VE BELEDİYE GÖREVİNİ YAPSIN

Bu haber 24 Kasım 2021 - 9:25 'de eklendi ve 462 kez görüntülendi.

 

Balıkesir Tarım Hayvancılık Arıcılık Dayanışma Derneği ( TAHAP ) Başkanı Akın Beyhanlı piyasada çok sayıda sahte bal satıldığını belirterek İl ve İlçe tarım Müdürlüklerini göreve davet etti.

AKIN BEYHANLI SAHTE BALA DİKKAT ÇEKTİ

Piyasada satılan sahte balları önleme  konusunda ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini söyleyen TAHAP Başkanı Akın Beyhanlı “Dernek olarak vatandaşları bal satın alırken çok dikkatli olmaları konusunda uyarıyoruz. Zira piyasada satılan balların birçoğunun sahte olduğunu görüyoruz. Sahte balların satışının önüne geçilmesi ve piyasadan toplanması için Balıkesir il ile Bandırma İlçe Tarım Müdürlüklerine gerekli evraklarla beraber başvurularımızı yaptık. Ancak görünen o ki bu konuda Tarım Müdürlüklerimiz üzerlerine düşen sorumluluk çerçevesinde hareket etmekten imtina ediyorlar. Yönetmeliklere aykırı ve etiketsiz satılan balların piyasadan toplanması yönünde adımlar atmıyorlar.

Bu konuda vatandaşları uyarmak istiyorum. Bildikleri ve güvendikleri işyerlerinden bal alsınlar. Çünkü sahte balı tespit etmek bizim gibi üreticileri bile zorluyor. Özellikle Kapalı Pazaryerinde fazla sayıda sahte bal satışı yapılıyor. Bunun için Bandırma Belediyesine de başvuruda bulunduk. Ancak görevli zabıta birimleri de sahte balların toplanıp satışının durdurulması için pek istekli davranmıyor.”

Sahte bal yaparak haksız kazanç sağlayanlar yüzünden gerçek bal üretimiz yapanların mağdur olduğunu altını çizen TAHAP Başkanı Beyhanlı “sahte bal satışı vatandaşların sahte bal yemesine neden olurken, bizim gibi gerçek bal üretimi yapan bal üreticilerini mağdur ediyor. Buradan bir kez daha vatandaşların sahte bal konusunda uyarmak istiyorum. Çok ucuza satılan ve etiketsiz satılan balları almasınlar. “ Dedi.

Bandırma Araba Servisi

&nbps;

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.