BERBERLER UMDUKLARINI BULAMADILAR - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

BERBERLER UMDUKLARINI BULAMADILAR

Bu haber 06 Haziran 2020 - 14:00 'de eklendi ve 1.275 kez görüntülendi.

 

1 Haziran itibari ile işyerleri açılan berberler bekledikleri iş potansiyeline ulaşmadıklarını belirterek yasak olan sakal tıraşlarının bir an önce serbest bırakılmasını istediler.

Konu hakkında Şehir Gazetesine konuşan Yunus Kölemenoğlu “İşyerlerimizin açılması ile ekonomik olarak sıkıntılı dönemi atlatacağımızı umuyorduk. Ancak sakal tıraşının yasak kapsamına alınmasıyla büyük bir iş kaybı yaşadığımızı rahatlıkla söyleyebiliriz. Berberlerin işlerini döndürebilmeleri için sakal tıraşının bir an serbest bırakılmasını bekliyoruz. 18 yaş altı, 65 yaş üstünün sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olması yüzünden de günde birkaç kişi ancak berberlere geliyorlar. Pandemi sürecinde çektiğimiz krediler ile günü kurtarsak da kredilerin ödemeleri başlayınca çarkı döndürmemiz çok zor olacak. Kira bile ödeyemeyeceğiz. Son günlerde sosyal medyada berberler ve kuaförler ile alakalı çıkan haberler işlerimizi adeta durma noktasına getirdi.”

Çok uzun yıllardan bu yana bu mesleği yaptığını söyleyen Mustafa İnceoğlu “Meslek hayatımızın en zor günleri yaşıyoruz. İşyerlerimizi de açsak beklediğimiz işler olmuyor. Açılışta istenilen tüm şartları yerine getirdik. Gelen müşterimizi maskesiz kabul etmiyoruz. Maske eldiven kullanarak tıraş yapıyoruz. Tek kullanımlık önlük ve havlular kullanıyoruz. Her tıraştan sonra malzemeler ve koltukları dezenfektanlar ile temizliyoruz. Şu noktada sakal tıraşlarının serbest bırakılmasını ve BAĞKUR ödemelerinde kolaylıklar bekliyoruz. “Dedi.

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Grand Asya Hotel