BENDE TEŞEKKÜR EDECEK BİR MİLLETVEKİLİM OLSUN İSTİYORUM - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

BENDE TEŞEKKÜR EDECEK BİR MİLLETVEKİLİM OLSUN İSTİYORUM

Bu haber 28 Eylül 2022 - 10:25 'de eklendi ve 976 kez görüntülendi.

Siyaseten Bandırma en verimsiz dönemlerini geçiriyor. Şehirde siyaset tamamen bir kenara bırakıldı. Koskoca Bandırma’yı yetkililer şirket mantığı ile yönetmeye çalışıyorlar. Seçimlerin yaklaşmasıyla siyasiler hareketlenme çabası içinde olsa da geçen yıllardaki unutulmuşluk Bandırma’nın üstünden kalkacak gibi durmuyor. Şimdi köprülü kavşak bitti, Ferrobor tesisinin temeli atıldı diyebilirsiniz. Ama ben tamamlanmayan ya da hiç başlanmayan yatırımları burada yazmaya kalksam sayfalar almaz.

Sağlığın insan hayatındaki öneminden yola çıkarak Bandırma’nın hastane ihtiyacını yazmak daha doğrusu kibar bir dille sitem etmek istiyorum sevgili siyasetçilerimize. Yanlış hatırlamıyorsam tarih 2022 Ocak ayı, yer Bandırma Ağız ve Diş Hastanesi. Balıkesir Valimiz Hasan Şıldak, gazetecilere yaptığı açıklamada Bandırma’ya yapılacak 400 yataklı yeni hastanenin 2022 yatırım yılına alınacağı müjdesini veriyor. Hepimiz gazetelerimizde Bandırma’ya müjde başlığı ile haberi yazıyoruz. Öyle ya, nüfusu 200 bine dayanan hastane adı değişse de ihtiyacı karşılamaktan çok uzak. Yılda 1 milyonu geçen poliklinik sayısıyla Biga, Erdek, Manyas, Karacabey, Adalar gibi ilçelere hizmet veren Eğitim ve Araştırma Hastanesi adeta bölge hastanesi görevini üstlenmişken yeni hastane haberi gerçekten müjde gibiydi. Toplamda yatak sayısı 750 rakamına çıkıyordu.

Lakin, bu müjdenin haberi daha kurumadan Ak Parti Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı, Bandırma’ya yapılacak yeni hastane binasının ekonomik tasarruf tedbirlerine takıldığını söyledi. Sevincimiz kursağımızda kalmıştı. Hastaneye yeni atanan koca koca profesörlere verilecek oda olmadığı için hastane yetkilileri çaresiz poliklinik odalarını bölme yoluna gittiler. Umduklarını bulamayan birçok yeni Doktor Bandırma’dan ayrıldı. Kaybeden her zaman olduğu gibi Bandırma oldu.

Ne yapalım şeriatın kestiği parmak acımazmış dedik. Ancak bir süre sonra Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, Edremit’e 10 katlı, 400 yataklı yeni hastane müjdesini verdi. 400 yatak yetmemiş ki, şimdi yatak sayısını 550’ye çıkarmaya çalışılıyor. Gözümüz yok, daha iyisini yapsınlar. Bandırma’nın önünü kesen ekonomik tedbirler belli ki Edremit’e etki etmemiş. Edremitliler Ak Parti Milletvekili Mustafa Canbey’e teşekkür ediyorlar.

Balıkesir sağlık açısından şanslı bir kent. Büyük bir Devlet Hastanelerinin yanı sıra yepyeni bir Şehir Hastanesi onlara hizmet veriyor. Ak Parti’nin vizyon projesi olarak gösterilen Şehir Hastanelerinin avantajını yaşıyorlar. Ekonomik tasarruf tedbirleri gevşemiş olacak ki, şimdi Balıkesir’e yeni bir hastane daha yapılıyor. 12 Ekim’de ihaleye çıkacak olan projede 400 yatak, 82 poliklinik, 13 Ameliyathane, Fizik Tedavi, kemoterapi ünitesi olacak. Bu hastane müjdesini de Ak parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik veriyor. Balıkesirlilerde Adil Çelik’e teşekkür ediyorlar.

Bölgemizde kanserin en yoğun olduğu kent ne yazık ki Bandırma. Tedavi için Bursa’ya Balıkesir’e gitmek zorunda kalan o kadar çok Bandırmalı var ki. Bütün bunlar bilinir iken, Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde Onkoloji bölümü açmak ekonomik tasarruf tedbirlerine mi takılıyor acaba? Dedim ya gözümüz yok. Daha fazlasını yapsınlar. Ama Bandırma’da üvey evlat muamelesi görmesin. Biz Bandırmalıların da teşekkür edeceği bir Ak Parti milletvekili de olsun istiyorum.

Seçimlere aylar kala köşemden bir kez daha haykırıyorum. Siyasi partiler, Bandırma’da yaşayan, kentin sorunlarını bilen, bizden birini mutlaka seçilecek bir sıraya koyun. Koyun ki, biz Bandırmalıların da teşekkür edecek bir milletvekilleri olsun.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

casino siteleri slot siteleri
fotos de mujeres hermosas en la playasister in law saves my marriagejulia osten viral video

pet shopKedi mamasıKöpek maması