BELEDİYE'NİN ÇALIŞMALARI TAKDİR TOPLUYOR - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

BELEDİYE’NİN ÇALIŞMALARI TAKDİR TOPLUYOR

Bu haber 23 Mart 2020 - 13:38 'de eklendi ve 1.045 kez görüntülendi.

Bandırma Belediyesi’nin Covid-19 salgınına karşı kent genelinde gerçekleştirmekte olduğu dezenfekte çalışmaları ve 65 yaş üstü kişilere gelen sokağa çıkma yasağı sonrasında bu kişilerin ihtiyaçlarını gidermek adına evlere kadar hizmet vermesi vatandaşlarca takdirle karşılandı. Covid 19 salgınının ülkemizde görülmeye başlandığı andan itibaren kent genelinde bulunan resmi kurumlar, okullar, sağlık merkezleri, tüm yol ve caddeler, çocuk parkları, sahil bandı cumhuriyet meydanı ve buralardaki tüm oturma bankları ile çok sayıda vatandaşların toplu olarak bulunma ihtimali olan yerleri dezenfekte eden Bandırma Belediyesi, bu konuda oluşturduğu ekipleri ile çalışmalarını kesintisiz sürdürüyor.

Başkan Tolga Tosun dezenfekte çalışmaları hakkında yaptığı açıklamada, “Vatandaşlarımızın sağlığını tehdit eden COVİD 19 (Corona) virüsüne önlem almak amacıyla, Bandırma Belediyemiz tarafından otobüsler, Resmi hizmet veren tüm kurum ve kuruluşlar, muhtarlıklar, aile sağlığı merkezleri, kolluk kuvvetleri araçları, ara sokaklar, duraklar, parklar, konteynerler, kırsal mahallelerimizdeki vatandaşlarımız için risk oluşturabilecek tüm alanlar dezenfekte çalışması yapılarak ilaçlanmaya devama ediyor. İlaçlama çalışmaları ara verilmeden devam edecek olup, hemşehrilerimizin sağlığı için gerekli önlemler alınmaktadır. Bu kapsamda Kentimizde vatandaşlarımıza hizmet eden tüm kapalı ve açık alanların hepsinin düzenli olarak dezenfekte ediyoruz” dedi.

Geçtiğimiz gün İçişleri Bakanlığı genelgesi doğrultusunda 65 yaş üstü kişilerin evlerinden çıkmalarına getirilen yasak sonrası Bandırma Belediyesi ekipleri Zabıta bünyesinde oluşturulan hizmetle evden çıkma yasağı olan vatandaşların ihtiyaçlarını da oluşturdukları telefon hattı vasıtasıyla tespit ederek kapılarına kadar teslim ediyor.

TOSUN : SİZ EVDE KALIN, ALIŞVERİŞLERİNİZİ BİZ YAPALIM

Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun yaptığı açıklamada, ” Bandırma Belediyesi olarak Bandırmalıların yanındayız. 65 yaş üstünde ve alışverişini kendi yapamayacak durumda olan vatandaşlarımız talepte bulunduğu takdirde alışverişlerini yaparak evlerine teslim ediyoruz. Ülkemizde yaşana sağlık krizi dolayısıyla alınan önlemlere uymak için gayret edelim. Saat 11:30 ile 19:30 arasında 112, 155, 156 nolu acil çağrı numaralarıyla birlikte Belediyemizin 711 11 49 nolu telefonu, Kaymakamlığın 0552 903 9595 nolu WhatsApp hattı ve Mahalle Muhtarlıkları alışveriş hizmeti için kullanılabilecekler. 65 yaş ve üzeri olan, kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızın uygulanan sokağa çıkma yasağına uymaları, korona salgınıyla mücadele de çok önemli, lütfen dikkat edelim” dedi.

BELEDİYE MÜLKLERİNDEN KİRA BEDELİ ALINMAYACAK

Bandırma Belediyesi salgın nedeniyle ekonomik olarak zor duruma düşebilecek işyerlerine karşı kendi bünyesinde tedbirler almaya devam ediyor. Bu kapsamda yapılan açıklamada, Belediye mülklerinden salgın hali son bulana kadar kira bedeli alınmaması kararlaştırıldı. Kapalı işyerlerinde ise ihtiyaç halinde kira sözleşme sürelerinin uzatılacağı ifade edildi.

 

 

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Grand Asya Hotel