BELEDİYE PERSONELİNE İŞ GÜVENLİĞİ VE ACİL DURUMLAR EĞİTİMİ VERİLDİ

BELEDİYE PERSONELİNE İŞ GÜVENLİĞİ VE ACİL DURUMLAR EĞİTİMİ VERİLDİ

ABONE OL
18 Nisan 2023 11:24
BELEDİYE PERSONELİNE İŞ GÜVENLİĞİ VE ACİL DURUMLAR EĞİTİMİ VERİLDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Susurluk Belediye personeline, İş Güvenliği Uzmanı ve Acil Kriz Yönetimi Eğiticisi Ali Rıza Burgaz tarafından, İş Sağlığı ve Güvenliği ile Acil Durumlar konularında eğitim verildi.

İş güvenliği, iş sağlığı ve acil durumlar hakkında geniş kapsamlı bir sunumun gerçekleştirildiği eğitimde, iş kazalarının azaltılması ve ortadan kaldırılması, işyerinde sağlıklı ve güvenli bir ortamın temin edilmesinin amaçlandığı ifade edildi.

Belediye personeli, eğitim kapsamında; çalışma alanında iş sağlığı kişisel koruyucu donanımlar ve kullanımı, tehlike kaynakları ve risk unsurları, olası tehlike durumlarında izlenecek adımlar, ilk yardım çantası ve yangın söndürücülerin kullanımı, iletişim araçlarının önemi ve kullanımı, çalışma alanının temiz ve düzenli tutulması, acil durumlar, ekiple uyumlu çalışma yöntemleri, elle kaldırma, taşıma yol ve yöntemleri konularında eğitim aldı.

Belediye Başkanı Nurettin Güney, “Bizim için iş güvenliği ve çalışanlarımızın sağlığının her şeyden önce geldiğini” söyleyerek, “Personelimizin yaptığı işin risklerinin farkına varıp, olası sorunlara karşı önlemler alabilmesi, sağlıklı bir çalışma ortamının oluşturulması için bu tür eğitim programları önemli. Bu konuda tüm çalışanlarımızın güvenli ve huzurlu bir şekilde çalışma hayatını sürdürmelerini sağlamak için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.