BELEDİYE MECLİSİ İL OLMAYI VE ANGUS OLAYINI TARTIŞTI

BELEDİYE MECLİSİ İL OLMAYI VE ANGUS OLAYINI TARTIŞTI

ABONE OL
7 Temmuz 2023 09:51
BELEDİYE MECLİSİ İL OLMAYI VE ANGUS OLAYINI TARTIŞTI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Temmuz ayı Bandırma Belediye Meclis Toplantısı, Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun başkanlığında gerçekleşti. Temmuz ayı Belediye meclis toplantısında Bandırma’yı rahatsız eden Angus olayı ve il olma konusu masaya yatırıldı.

Onur: Bandırma il olma konusunda Edremit’in önünde

Gündem dışı söz alan Başkan Yardımcısı Ozan Onur “ İl olma konusunda Edremit nüfus olarak kriterlere uysa da diğer kriterler göz önüne alındığında Bandırma’nın çok gerisinde bulunuyor. Ülke gündemine baktığımız da il olma konusunun yerel yönetim seçimlere yetişmeyeceği anlaşılıyor. Bu konu da çalışmalarımıza Bandırma olarak hız vermeliyiz.

Bandırma olarak gündem ne yazık ki Limanımıza indirilen ve Bandırma’yı kötü koku ve sineğe boğan Angus konusu il olma konusunun önüne geçti. Bizi rezil eden bu kokunun önüne geçmemiz ve herkesin bunun sorumluluğunu hissetmesi lazım. Bu limana anguslar getirilmemeli. İthalat yapılmasını istiyoruz ama artık iş dayanılmaz noktaya geldi. Bu sorun, bu kentte yaşayan herkesin sorunu.” dedi.

Özgün: Oluşturulacak heyet konuyu araştırmalı

İl olma ve canlı hayvan ithalatı konularında Ak parti’nin görüşlerini dile getiren Grup Sözcüğü Zeynep Özgün “ İl olma konusu yerel seçimlere yetişmez diyerek askıya alınacak veya ertelenecek bir konu değil.  Ak Parti olarak vekilimiz ile beraber üzerimize düşen sorumlulukları yerine getiriyoruz.

Ülkenin ihtiyacı olan canlı hayvan ithalatı konusunda bizler de çok rahatsızız. Bu konuda Belediye Meclisimizde oluşturulacak bir heyet ile konu araştırılmalıdır.” Dedi.

Canlı hayvan ithalatı sebebiyle oluşan kirlilikten herkesin rahatsız olduğunu dile getiren Özgün, sorunu takip edecek bir heyet oluşturma önerisinde bulundu.

Sunullah Caddesi sağlıklaştırılıyor

Temmuz ayı toplantısının bir diğer gündemi ise Sunullah Caddesinde yapılacak sağlıklaştırma projesi oldu. Meclis,  işyerleri ve konut sahipleri ile protokol imzalama yetkisini başkan Tolga Tosun’a verdi.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Tolga Tosun “ Proje kapsamında ilk olarak alt yapı çalışmaları tamamlanan Sunullah Caddesinde çalışmalara başlıyoruz. Proje çalışmalarında esnaflara ve konut sahiplerine maddi bir yük binmeyecek. Tüm masraflar Bandırma Belediyesi tarafından karşılanacak. Bu uygulama daha sonra Sevgi Yolunda ve Pazar caddesinde devam edecek. “ Dedi.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.