BEKLEYEN YATIRIMLAR İÇİN 2020 YILINI İŞARET ETTİ - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

BEKLEYEN YATIRIMLAR İÇİN 2020 YILINI İŞARET ETTİ

Bu haber 03 Ocak 2020 - 15:00 'de eklendi ve 245 kez görüntülendi.

Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Doğan 2019 yılını değerlendirirken 2020 yılında Bandırma’da yapılacak yatırımlar hakkında da bilgiler verdi.

KÜLTÜR MERKEZİ, KAVŞAKLAR, DİŞ HASTANESİ

2019 yılının ekonomik olarak zorlu geçtiğini ifade eden Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Doğan “ Bu ekonomik şartlar beklediğimiz yatırımların kısa bir süreliğine gecikmelerine neden oldu. Ancak yine de 2019 yılında Bandırma eğitim alanında çok iyi yatırımlar aldı. Yeni okul inşaatlarımızın tamamlanması ile Bandırma’da okul sıkıntımız kalmadı. Tüm okullarımız tekli eğitime geçti. İnşaatı devam eden iki okulumuzun eğitime girmesiyle bir okulda yaşanan sınıf sıkışıklığı da sona erecek.”

Şu an için devam eden ya da bekleyen yatırımlar hakkında da açıklamalarda bulunan Mehmet Doğan “ Bir süredir temelinin atılmasını beklediğimiz Kültür Merkezinin temelini 2020 yılı içinde atılacak. Diş Hastanesini yapan şirket Kültür Merkezinin de ihalesini kazandı. 2019 yılı içinde tamamlanmasını beklediğimiz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin 25 Nisan tarihinde anahtar teslimini gerçekleştireceğiz. Anahtar tesliminin ardından çok kısa bir süre sonra da Hastane hizmete girecek. Kavşak çalışmaları kış şartları ve ekonomik sıkıntılar nedeniyle biraz ağır devam ediyor. Ancak durma gibi durum söz konusu değil. Yapılması planlanan Devlet Hastanesi için arazi arayışı devam ediyor. Belirtilen şatlarda arazi bulma noktasında sıkıntılar yaşıyoruz.”

TIP VE HUKUK FAKÜLTESİ, KYK YURTLARI, ARITMA TESİSİ

Açıklamalarına devam eden Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Doğan “ Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesine yeni fakülteler kazandırma adına çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. YÖK tarafından onaylanan Tıp Fakültesi için Sağlık Bakanlığından alınacak muvafakat belgesi bekleniyor. Hukuk Fakültesi konusunda daha ileri bir noktadayız. Tıp Fakültesinden önce Bandırma Hukuk Fakültesiyle tanışacak. Öğrencilerin barınma ihtiyaçlarını karşılama adına Eğitim Vadisinde yapımı tamamlanan Bin 300 kişilik KYK Yurtları hizmete girecek. Yeni yurdun tamamlanmasını takiben oto terminali karşısındaki araziye 5 blokluk Bin 300 kişilik yeni yurdun inşaatına başlanacak.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinde de bu sene önemli adımlar atacağız. İbrahim Koman’ın Bölge koordinatörü, Cemal Öztaylan’ın da Büyükşehir başkan danışması olması bile beklentilerimizin karşılanması noktasında umutlarımızı arttırdı. AB fonlarıyla Livatya’ya yapılacak Arıtma Tesisi ihale aşamasında bulunuyor. bu tesisin açılmasıyla Bandırma Körfezi kurtulmuş olacak.” Dedi.

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.