BEKLEDİKTE GELMEDİN HİÇ Mİ BİZİ SEVMEDİN? - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

BEKLEDİKTE GELMEDİN HİÇ Mİ BİZİ SEVMEDİN?

Bu haber 11 Ağustos 2021 - 9:26 'de eklendi ve 1.563 kez görüntülendi.

2019 Seçimleri sonrasında Bandırma’da siyasetin bittiğini, Büyükşehir ve Bandırma’nın işletme mantığı ile yönetildiğini birçok kereler yazarak ifade ettim. Başkan Tolga Tosun’da belediyelerin bir nevi işletme olduğunu belirterek tespitimin doğru olduğunu kanıtladı.
Hadi, biraz gerilere gidelim. Cemal Öztaylan, Sedat Pekel ve Dursun Mirza dönemlerini hatırlayın. Belediye meclislerinde görüşmelerde kıyasıya siyasi mücadele olur, taraflar siyasi görüşleri paralelinde sonuna kadar direnirlerdi. Şimdi o günler çok gerilerde kaldı. Belediye meclis toplantılar bahar havasında geçiyor. Bırakın tartışmayı yüksek sesle bile konuşulmuyor. Sadece eller iniyor ve kalkıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın talimatları doğrultusunda konuşamayan, Bandırma Belediyesinde etkisiz eleman konumuna gelen Ak Parti Meclis Üyeleri toplantılara bile katılmıyorlar. İnanmayan toplantı tutanaklarında hangi meclis üyelerinin kaç kez meclis toplantılarına katılmadıklarını görürler. Şahsen bu meclis üyelerine kabahat bulmuyorum. Sinema seyreder gibi gelip CHP grubunun tamamlayıcı faktörü olmayı içlerine sindiremiyorlar. Aynı durum CHP kanadı içinde geçerli. Onlarda Balıkesir Büyükşehir Başkanı Yücel Yılmaz’a pek dokunmak istemiyorlar. Mecbur kaldıkları yerde açıklama yapmayı tercih ediyorlar. Kısacası al gülüm ver gülüm.
Balıkesir’in Büyükşehir olmasının üstünden yıllar geçti. Bandırma Belediyesinin mal varlıklarına ve gelirlerine ortak olmasının avantajlarını kullanan Büyükşehir hala Bandırma’yı ninnilerde uyutmaya devam ediyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin sahiplenmeye çalıştığı Katı Atık tesislerinin parasını ise Avrupa Birliği Fonları ödüyor. Ben yazmaya bıktım, lakin Büyükşehir Bandırma’yı uyutmaktan bıkmadı.
Ak Partili dostlar haksızlık ettiğimi düşünebilirler. O zaman gelin 8 ay öncesine gidelim. Tarih 29 Ocak 2021. Yer, Bandırma. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz Bandırma’da basın toplantısı düzenliyor. Yerel basın olarak pür dikkat Başkan Yücel Yılmaz’ı dinliyoruz. Başkan o tarihe kadar Bandırma’yı unuttuklarının itiraf edercesine “Bandırma’ya neler yaptığımızı göreceksiniz. Buraya Büyükşehir bütün gücü ile geldiğinde ben sizi çok fazla rahatsız etmek istemiyorum. Gelip burayı kazıp tekrar gidip tekrar kazmak değil. Girdiğimizde tüm gücümüzle gelip alt yapımızı, üst yapımızı yapmamız lazım. Kesintili olarak 2,5 yılda iş yaparsak bu şehre de haksızlık yapmış oluruz. Zaten trafik sıkışık. Uzun inşaat sürmemesi lazım burada. Parası, projesi hazır olacak. İlçe Belediyesi ile, elektrik firması ile doğalgaz firması ile anlaşacaksın. İçeriye girdiğin zaman insanların da en rahat olduğu zaman yaz. Yaz ayında bir gireceğiz buraya Ekim Kasım olmadan çıkmamız lazım. Bu hazırlığı yapmadan girersek Bandırmalıya zulüm olur. Zaten yollar dar, esnaf can çekişiyor. Bir de biz gelip yolları kazarsak olmaz. Bunları biz bilerek yapıyoruz. Şu anda biz gireriz buraya ama 6 ay sürer. Asfaltın parası cebimizde olsun. Hadi dediğimizde gece gündüz çalışıp bitirelim” dedi.
Yani yaz aylarının başında Bandırma’ya gireceklerini 6 ay içinde de bitirip çıkacaklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ı Bandırmalılar sadece bayramlarda otobüs tepesinde gördüler. Yaz bitti bitiyor. Bandırma hala Ekim’de işleri bitirip çıkacağız diyen Büyükşehri bekliyor. Gelirler mi? Yolları yaparlar mı? Edincik meramızı bize verirler mi? İçinden çıkılmaz hale gelen şehrin trafik sorununa el atarlar mı? Balıkesir’in tüm ilçelerinde yaptıkları Millet Bahçelerini Bandırma’ya da yaparlar mı? Bilmiyorum. Ak Partili dostlarında bildiğinden de şüpheliyim.
Ben asla bağcıyı dövmek derdinde değilim. Tek derdim bir Bandırma sevdalısı olarak sadece üzüm yemek. Bandırmalıya kim üzüm yedirmek isterse onun yanında olurum. Bandırma hizmet bekliyor. Sorunlarının çözülmesini istiyor. Siyasetin doğru yapıldığı bir ortamda Bandırma 1950 yılından bu yana il olmayı bekliyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .