BEKİR BOZKURT: YAŞASIN CUMHURİYET

BEKİR BOZKURT: YAŞASIN CUMHURİYET

ABONE OL
28 Ekim 2023 11:39
BEKİR BOZKURT: YAŞASIN CUMHURİYET
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MHP İlçe Başkanı Bekir Bozkurt cumhuriyetin 100. yılı dolayısıyla basın bildirisi yayınladı. Bozkurt  açıklamasında ” Tarih boyunca nice devletler kuran Büyük Türk Milletinin, dünyanın bu en pahalı coğrafyasında yaşayan temsilcileri olarak var olduğumuz günden itibaren bedel ödediğimiz bu topraklarda var olma mücadelemiz; emperyalistlere ve onun uşaklarına karşı bugün de devam ediyor.

19 Mayıs 1919 da başlayan Milli Mücadele Aziz Milletimizin destansı kahramanlıklarıyla kazanılan zaferlerden sonra 29 ekim 1923 te tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti olarak bir güneş gibi mazlum milletlere örnek olarak yeniden tarih sahnesine çıktığı ‘Ben Varım, Biz Varız’ dediği İstiklal ve istikbalimizin kazanıldığı ve tüm dünyaya ilan edildiği gündür.

Cumhuriyet kazanımlarını göz ardı etmeden medeni dünyaya Türk ün bağımsızlığını haykırdığımız hakkımız olan bağımsızlığı ve özgür bir millet olarak geleceğimizi temin etmek için verdiğimiz kurtuluş savaşından bu güne kadar emperyalistlerin ve onun uşaklarının Türk’ü ana vatanında boğma düşüncesi hiç değişmedi. Bu gün de aynı düşünce ile her türlü entrika, hile ve desiselerle milli birliğimizi bozmaya milli dayanışmamızı yok etmeye mukaddesatımıza saldırmaya devam ediyorlar. Öz Vatanını dün çiğnetmeyen büyük Milletimiz inanıyorum ki bu günde aynı ruh haliyle milli birliğini koruyacak güç ve kudrettedir.

Bu vesile ile Cumhuriyetimizi kuran bize İstiklal ve istikbalimizi bahşeden ”Kahraman Ordumuzu Aziz milletimizi ve onun Başkomutanı GAZİ Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, Aziz Şehitlerimizi, Gazilerimizi” bir kez daha sevgi, saygı ve hürmetle yâd ediyorum.

Şanla şerefle dolu sonsuza kadar yaşayacak olan Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutluyorum.
Biz buradayız, bir yere gitmiyoruz…
Yaşasın cumhuriyet…
Yaşasın tam bağımsız Türk milleti .
Ne Mutlu Türküm diyene” Dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.