BDDİ Nasıl bir Başkan istiyoruz'u konuştu - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA
casino siteleri

BDDİ Nasıl bir Başkan istiyoruz’u konuştu

Bu haber 16 Eylül 2013 - 0:20 'de eklendi ve 1.688 kez görüntülendi.

bddi

BDDİ Bandırma Demokratik Değişim İnisiyatifinde vatandaşlar “Nasıl bir başkan istiyoruz ve Bandırma’yı” konuştu.

Bandırma Kristal Cafe’de düzenlenen etkinliğin konusu “Bandırma’da nasıl bir başkan istiyoruz”du .
Kahvaltı sonrası yapılan etkinlikte   Bandırma ve çevre sorunlarına dair  ağırlıklı  sıkıntıları dile getiren  konuşmacılar, yerel seçimlerle ilgili görüş ve düşüncelerini de ifade ettiler.
Bandırma Demokratik Değişim İnisiyatifi ‘nin toplantı moderatörü ve sözcüsü  Nüvit Erten, toplantı amaçlarının kentimizde demokrasi ve ifade özgürlüğüne katkıda bulunmak ve  mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesinde ilçe sakinlerinin nasıl bir belediye başkanı istediklerine dair düşüncelerini  tespit etmek olduğunu söyledi.
  Erten, sözlerine devamla ” Bandırma Demokratik Değişim İnisiyatifi olarak  vatandaşların sorunlara dair düşüncelerini ifade etme sesini duyurma  yetki ve  haklarını en doğru bir şekilde kullanmaları için çaba gösterme amacıyla kurulduklarını ve  30 Mart yerel seçimlerinin Bandırma ve Balıkesir açısından da ayrı bir önemi olması nedeniyle düşüncelerin konuşulması çok önemli “dedi.
Toplantıda ilk olarak BDDİ kurucuları açış konuşmalarını gerçekleştirdi.
BDDİ “Yerel Yönetimlerde Çalışanların ve Yöneticilerin Halkla İlişkileri” Sorumlusu Aydın AKBAL yaptığı konuşmasında Belediye çalışanlarının halkla ilişkilerinin  nasıl olması gerektiği  ve personelin pedagojik eğitiminin önemi ile  ilgili görüşlerini paylaşırken   Çiğdem ÖZBUYRUKÇU Bandırma’da sanayi ve kentleşme ikileminin farklılığı üzerine kente olan katkıları ve sorunlarını  irdeledi. Can TEKİN  Belediye çalışanlarının ve kentin tümünde çalışanların hakları ile ilgili mevzuat kriterleri üzerinde yaptığı konuşmasında sendikal hakların önemine dikkat çekti. BDDİ olarak son kez söz alan Erol YILDIZ  kent insanının geneldeki sorunlarına ve yaşam kalitesi açısından sıkıntılarına yönelik bir konuşma  yaptı ve toplantı katılımcılarına dair gözlemlerini açıkladı.
Toplantıya Bandırma Belediye Başkan Yardımcısı Dursun Mirza, CHP’den Belediye Başkan aday adayı Gültekin Mutlu  Selim Panç, Ahmet Göçmez ve çok sayıda duyarlı vatandaş katıldığı gözlendi.
Çok sayıda katılımcının mikrofonu alarak düşüncelerini dile getirmelerinden sonra  CHP Bandırma Belediye Başkan aday adaylarının da  söz alarak konuştukları toplantıda Bandırma Belediye Başkan Yrd Dursun Mirza craatın içinde olarak cevap hakkını kullandığı konuşmasında Bandırma Belediyesi olarak Büyükşehir’e devredilen yetki ve sorumlulukların altını çizerken dile getirilen çeşitli sorunlarla ilgili olarak bir kentte hizmetlerin ve yatırımların muhtabının sadece Belediye  olmadığını hükümetinde sorumlu olduğu alanlar olduğunu ve çıkarılan yasalar çerçevesinde çalışmak zorunda kaldıklarını” ifade ederken  eski yönetimle kendilerini mukayese eden rakamları açıkladı. Mirza sözlerine devamla  eleştiri konusu olan taşaronlaşma konusunda  özellikle norm kadro uygulaması nedeniyle taşaron kullanmak zorunda kalmalarına rağmen bu konuda kesin çözüm üretme aşamasında olduklarını dile getirdi.
 Toplantı sonrasında yayınlanan ortak deklarasyonda ilçe sakinlerinin ; daha mutlu bir Bandırma, demokratik, halkla içice ve çoğulcu bir yerel yönetim beklentilerinin  altı çizildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .