BAŞKAN TOSUN MATEM ORUCU İÇİN CEMEVİNE GİTTİ - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

BAŞKAN TOSUN MATEM ORUCU İÇİN CEMEVİNE GİTTİ

Bu haber 04 Ağustos 2022 - 15:40 'de eklendi ve 334 kez görüntülendi.
Belediye Başkanı Tolga Tosun,  Alevi Kültür Dernekleri Bandırma Şubesi Cemevini ziyaret etti. Cemevinde Yas-ı Matem Orucu iftarına katılan Başkan Tolga Tosun alevi vatandaşlarla oruç açtı.
kısa bir konuşma yapan Tolga Tosun “Muharrem Ayında, 1342 yıldır süren yasa ortak olduk. Matem orucunda canlarla birlikte lokmalarımızı paylaştık. Edilen dualar, tutulan oruçlar Hak katında kabul olsun. Ankara’da Cemevleri ve Alevi derneklerine örgütlü olduğundan şüphelendiğimiz provokatif saldırıları nefretle kınıyorum. Sorumlular en ağır şekilde cezalandırılmalı. Bu ülkede kardeşliğimizin ve birliğimizin bozulmasına asla izin vermeyeceğiz. Tarihte örneklerini çokça yaşadığımız, bizleri derinden üzen kardeşi kardeşe düşürme tuzaklarına düşmeyeceğiz. Bizleri daima büyük bir nezaketle karşılayan Cem Evi Şube Başkanımız Sevim Dektaş ve tüm Alevi kardeşlerime çok teşekkür ediyorum, Hızır yoldaşları olsun” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .