BAŞKAN ADAYLIĞINI KRUVAZÖR’DE İLAN ETTİ

BAŞKAN ADAYLIĞINI KRUVAZÖR’DE İLAN ETTİ

ABONE OL
27 Şubat 2024 11:12
BAŞKAN ADAYLIĞINI KRUVAZÖR’DE İLAN ETTİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İSTANBUL – Kurucularının çoğu Çerkeslerden oluşan Çoğulcu Demokrasi Partisi’nin desteklediği iletişimci ve sahne sanatçısı İshak Akbay İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için bağımsız aday olduğunu ilan etti.

Seçim süreçlerinde bir ilk yaşanarak kruvazörde düzenlenen adaylık açıklama ve tanıtım toplantısına İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı İshak Akbay ve destekçilerinin yanı sıra Çoğulcu Demokrasi Partisi (ÇDP)’nin Başkan ve üyelerinden oluşan yoğun bir kalabalık katıldı. Katılımcıların bir kısmı başlarında Çerkes kalpakları ile programda yer alırken, tanıtım programının sunumu da Çerkes milli kıyafeti giymiş sunucu tarafından gerçekleştirildi.

Resimlerinin yer aldığı poster ve pankartlarla süslenmiş bir sahnede İBB Başkanlığı için bağımsız aday olduğunu açıklayan İshak Akbay, “İstanbul dünyanın en önemli metropollerinden biri. İstanbul sadece sanayi, ticaret ve finans şehri olması itibarıyla değil; kimliklerden, kültürlerden, medeniyetlerden miras kalan hafızası ve bağrında taşıdığı zenginlikler nedeniyle paha biçilmez önemde bir şehirdir. Bu sebeple, hem toprağın altındaki, hem de üstündeki bu değerlerine dair farkındalığı gelişmemiş olanların bu kentin yönetimine talip olması kadar bu şehre yapılacak büyük bir kötülük yoktur. İşte bu motivasyonla, hiçbir çıkar odağıyla bağlantısı olmayan ve ekibine güvenen birisi olarak, İstanbul’u her cephesiyle kalkındırmak üzere 31 Mart seçimlerini kazanıp Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın anahtarlarını teslim almak istiyorum” dedi.

İstanbul’un uzun zamandır hak ettiği şekilde yönetilmediğini belirten İshak Akbay, rant ve çıkar ilişkilerinin güdümündeki kötü yönetimler nedeniyle şehirleşmenin kontrolden çıktığını savunarak, “Bu kadim şehrin sakinlerinin yüzündeki mutluluk alındığı gibi, adeta bir toplama kampına dönüştürülmüş durumda” dedi.

İstanbul’un, kronikleşen kontrolsüz nüfus artışı, çarpık kentleşme, altyapı, depremsellik, trafik gibi sorunlarının çok acil çözüm beklediğini söyleyen Akbay, kaynakların çıkar ilişkileri üzerinden yağmalanması ve başka merkezlere kanalize edilmesi nedeniyle çözüm odaklı projelerin oluşturulamadığını iddia ederek, sorunun her geçen gün daha da derinleştirdiğini savundu. Akbay sözlerine şöyle devam etti:

“Şehri saran tüm bu olumsuzluklar, dürüst bir yönetimin işbaşına gelmesi, uzman kadroların yetkilendirilmesi, halkla bütünleşmenin önündeki engellerin kaldırılarak demokratik katılımın sağlanıp sorunların yaşayanlarca ortaya konulup üretilen çözüm modellerinin bütçesiyle birlikte kamuya ilan edilerek halk denetimine açık tutulmasıyla kaynakların buharlaşması önlenecek; yapılacak doğru harcamalarla da İstanbul’umuzdaki olumlu değişim hızla kendini göstermeye başlayacaktır.”

Tanıtım toplantısına katılan ve bir konuşma yapan ÇDP Genel Başkanı Faruk Arslandok da seçim süreci boyunca tüm kadrolarıyla İshak Akbay’ın kazanması için çalışacaklarını söyledi.

İSHAK AKBAY KİMDİR?

1978 Kayseri Pınarbaşı doğumlu olan ve İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü’nden Lisans diploması alan İshak Akbay, başarılı bir sunucu ve müzisyen olarak profesyonel yaşamını sürdürüyor. Daha önce bazı belediyelerde halkla ilişkiler uzmanı olarak çalışması itibarıyla yerel idareleri sistemini iyi bilen İshak Akbay, bekar olup, Türkçe’nin yanısıra iyi derecede Çerkesce ve orta derecede İngilizce biliyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.