BANVİT'TEN 98 MİLYON DOLARLIK İHRACAT - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

BANVİT’TEN 98 MİLYON DOLARLIK İHRACAT

Bu haber 21 Haziran 2022 - 11:17 'de eklendi ve 284 kez görüntülendi.

Banvit BRF, 2021 yıl sonu konsolide finansal sonuçlarının yanı sıra ar-ge ve inovasyon, kalite güvence ve sürdürülebilirlik gibi farklı alanlardaki çalışmalarına da yer verdiği faaliyet raporunu paydaşlarının incelemesine sundu…

1992 yılından bu yana Borsa İstanbul’a kote olan ve halka açık olarak faaliyetlerini sürdüren Banvit BRF, 2021 yılı faaliyetlerini anlattığı interaktif faaliyet raporunu paydaşları ve kamuoyunun incelemesine sundu. Şirket, geçtiğimiz yılın sonunda başlattığı “Banvit’se Tamam!” iletişim stratejisini, faaliyet raporu çalışmasına taşıyarak, raporunu “Başarıysa, tasarrufsa, büyümeyse… Banvit’se Tamam!” teması doğrultusunda hazırladı. Banvit BRF’nin 2021 faaliyet raporu, sürdürülebilirlik ilkeleri kapsamında yalnızca dijital kopya olarak hazırlandı. Faaliyet raporu filmi ise Türkçe ve İngilizce olarak yayına alındı.

Faaliyet raporuna farklı bir soluk getirmek isteyen Banvit BRF, interaktif raporunda şirketin CEO’su ve üst düzey yöneticileri tarafından yıl içinde yapılan çalışmaların özet olarak anlatıldığı kısa videolara yer verdi. İnteraktif bir yapıda hazırlanan raporda ilgili bölümlere tek tıkla hızlıca ulaşmak, raporun bu özelliği sayesinde daha kolay hale getirildi. Ayrıca raporda öne çıkan önemli konu ve başlıkların öne çıkarıldığı kısa bir film çalışması da, interaktif rapora paralel olarak yayına alınarak, sosyal medya platformlarından kamuoyu ile paylaşıldı.

Banvit BRF, geçtiğimiz yıl “Milyonlarca Sofranın Mutluluğuyuz” temasıyla hazırladığı 2020 yılı sonu faaliyet raporuyla Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi tarafından düzenlenen “2021 Spotlight Awards”   yarışmasından  “Altın Ödül” ile dönmüştü.

98 MİLYON ABD DOLARI İHRACAT

Banvit BRF’nin 2021 faaliyet raporuna göre Banvit BRF’in 2021 yılı ihracatı 98 milyon dolar olarak gerçekleşti. 5 bin 188 çalışanı bulunan Beyaz et devinin brüt kar marjı ise yüzde 12.77 olarak açıklandı.

Banvit, ISO 500’de sektör liderliğini korudu 

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” 2020 araştırmasında kanatlı sektörü temsilcileri arasında en üst sırada yer alana Banvit, genel Türkiye sıralamasında 65’inci sıraya yerleşti.

Banvit, “Türkiye’nin En Değerli 100 Markası” listesinde

Sektörünün güçlü markalarından biri olan Banvit, Brand Finance Türkiye tarafından 2021 yılında açıklanan “Türkiye’nin En Değerli 100 Markası” listesinde 64’üncü sırada yer aldı. Bu sonuçla, listedeki tek kanatlı eti üreticisi Banvit oldu. Yine bu araştırmaya göre, Banvit’in marka değeri 40 milyon ABD dolarına ulaştı.

Türkiye’de en çok tercih edilen beyaz et markası: Banvit

IPSOS Beyaz Et Kategorisi 2021 Marka Sağlığı Araştırması sonuçlarına göre Banvit; tavuk ürünleri kategorisinde %52’lik oranla en çok tercih edilen marka oldu. Yine aynı araştırmaya göre Banvit bütün tavuk, parça tavuk, tavuk döner, nugget, sosis, tavuk ve tavuk ürünleri kategorilerinde marka değeri olarak lider marka konumunda.

Kategorisinde en fazla haneye erişen firma: Banvit

IPSOS 2021 Hane Tüketim Paneli verilerine göre Banvit, eve giren et ve et ürünleri kategorisinde en fazla haneye erişen ve en yüksek miktar ve ciro payına sahip firma oldu.  Banvit, ihracattaki liderliğini sürdürdü. Banvit, İstanbul Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği tarafından verilen “Başarılı İhracatçılar Ödülleri”nde 3 farklı kategoride 3 ödül birden kazandı. Genel ihracat, et ürünleri ve beyaz et kategorilerinde MENA Bölgesi olarak tanımlanan, ağırlıklı olarak Orta Doğu ülkelerinin yer aldığı ihracat pazarlarında 2020 yılında ulaşılan toplam 100 milyon ABD
doları ihracat geliri ile Banvit, ödüle değer görüldü.

“Sıfır Atık” belgeleri tamamlandı

Doğal kaynakların etkin yönetimi ve sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen uygulamalarla Bandırma Kampüsü’nde faaliyet gösteren piliç kesimhane tesisi, İzmir Kampüsü’nde faaliyet gösteren piliç kesimhane tesisi ve yem fabrikası için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen “Sıfır Atık” belgeleri 2020 yılında alındı. 2021 yılında devam eden çalışmalar
sonucunda Elazığ piliç kesimhanesi ve yem fabrikası ile İzmir hindi kesimhanesini sıfır atık belgesi kapsamına dâhil edildi. Böylece Banvit BRF, üretim gerçekleştirdiği tüm kampüslerde sıfır atık sertifikasına sahip olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

“Güvenilir Ürün” ödülü

Tüketicilerin kullandığı ya da aldığı tüm ürün ve hizmetler konusunda toplumu bilgilendirmeyi, araştırmalar yapmayı ve projeler üretmeyi hedefleyen Güvenilir Ürün Platformu, “Güvenilir 2023 İstanbul Projesi” kapsamında kategorisinde öne çıkan markaları ödüllendirdi. Bu doğrultuda yapılan değerlendirmeler sonucunda beyaz et kategorisinde Banvit BRF, ödüle lâyık görülen kuruluşlar arasında yer aldı.

2020 yılı Faaliyet Raporu’na uluslararası ödül

“Milyonlarca Sofranın Mutluluğuyuz” başlığıyla yayınlanan 2020 yılı Faaliyet Raporu, Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi (LACP) tarafından düzenlenen “2021 Spotlight Awards” yarışmasında “Altın Ödül” aldı. Faaliyet Raporu, 10’dan fazla ülkeden ve her ölçekteki pek çok sektörden yarışmaya katılan 500 faaliyet raporu arasından seçilerek bu ödüle lâyık görüldü.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .