BANVİT BASKETBOL KULÜBÜ BANDIRMA'NIN GURURUDUR - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

BANVİT BASKETBOL KULÜBÜ BANDIRMA’NIN GURURUDUR

Bu haber 18 Nisan 2019 - 13:58 'de eklendi ve 1.642 kez görüntülendi.

Bandırma Vitaminli Yem Sanayi AŞ, Kap’a yaptığı açıklama ile Banvit Basketbol Kulübü ile 2019 yılında sona erecek sponsorluk anlaşmasını uzatmayacağını açıkladı. Banvit Şirketinin Basketboldan çekiliyorum açıklaması malumun ilanı olsa da acaba bir sürpriz olur mu diye bekleyen biz basketbolseverlerin yüreğine hançer gibi saplandı.
Banvit Basketbol Kulübünün kuruluş yılı 1994 olsa da asıl hikaye biraz daha eski tarihlere, Çelikspor ve Sunullah Gençlerbirliği’nin basketboldaki rekabetine dayanır. O rekabetten doğduğuna inandığım Banvit Basketbol Kulübü’nün amatör liglerden başladığı yol hikayesini yakından takip ettim. Küçük kızım ile beraber tüm maçlarını izlemeye çalıştım. Kızım Özge o salonda Banvit ile beraber büyüdü. Yıllar geçtikçe sporda doğru adımlar atıldığında neler başarılabileceğini Banvit Basketbol Kulübü bizlere gösterdi. Bir ilçe takımının basketbol Dünyasına nasıl damgasını vurduğuna şahit olduk. Türkiye Kupasını kazanan Banvit, Avrupa’da final oynayan takım olma onurunu Bandırma’ya yaşattı. Bence daha da önemlisi Banvit Basketbol Kulübü gelip geçici başarılara sığınmadan, basketbolda alt yapı devrimini gerçekleştirdi. Çocuklarının basketbolcu olmasını isteyen aileler Fenerbahçe, Galatatasaray, Efes, Karşıyaka gibi takımlardan vazgeçip Bandırma ’nın yolunu tuttular. Şimdi basketbol alt yapı milli takımlarında onlarca Banvit Basketbol Kulübü oyuncusu oynuyor. Başarıların asla tesadüf olmadığını onlar bizlere gösterdiler. Bandırma artık bir basketbol şehri olarak tanınmaya başladı. Tüm bu başarıların arkasında başta Ömer Görener olmak üzere Özkan Kılıç ve Görener ailesi vardı. Bir Bandırmalı olarak onları kutluyorum.

Devran döndü Banvit AŞ Brezilya Katar ortaklığındaki şirkete satıldı. Şirket nedense sponsorluk işine sıcak bakmadı ve 2019 itibariyle sona erdirdi. Bu kararla şimdi Banvit Basketbol Kulübü için yeni bir sayfa açılmış oldu. Yeni bir isim ve sponsor ile yola devam edecek. Bu ekonomik krizde kim sponsor olacak yaşayıp göreceğiz. Fede rasyon Başkanı Hidayet Türkoğlu’nun asla Banvit’in sponsorsuz kalmasına izin vermeyiz sözü bize moral oldu. Özkan Kılıç Başkan’ın takımın Bandırma’da kalmasını ve sponsor olacak şirketin buna izin vermesini isteyeceğini biliyorum. Doğrusu da bence bu.
Ben bir birey olarak sponsorluk özleşmesini uzatmayan Bandırma Vitaminli Yem Sanayi AŞ’nin yanlıştan dönmesini ve bu kentle özdeşleşmiş takıma destek vermesini bekli yorum. Bandırma’da üretim yapan şirket Bandırma’dan bana ne dememelidir. Aksi halde Bandırmalılarında mutlaka söyleyecek bir sözü olur diye düşünüyorum.
Banvit basketbol Kulübü bu kentin gururudur. Banvit Şirketi olarak bunu göz ardı etmeyin ve sponsorluk sözleşmesini uzatın.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .