BANÜ ÜST SIRALARI ZORLUYOR

BANÜ ÜST SIRALARI ZORLUYOR

ABONE OL
27 Temmuz 2023 17:11
BANÜ ÜST SIRALARI ZORLUYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (ÜNİAR) tarafından yapılan araştırmada 2023 yılında “Devlet Üniversitelerinin Genel Memnuniyet” sıralamasında Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi üst sıralarda yer aldı.

Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (ÜNİAR) tarafından her sene yapılan Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması’nın (TÜMA) 2023 sonuçları açıklandı. Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi yapılan araştırmada iyi sıralamalarda olan üniversiteler arasında yer aldı.

Yapılan araştırmaya göre; Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, 126 devlet üniversitesinin yer aldığı “Devlet Üniversitelerinin Genel Memnuniyet” sıralamasında 28’inci sırada yer almayı başardı. BANÜ, 200 üniversitenin yer aldığı “Üniversitelerin Genel Memnuniyet” listesinde 2022 yılında 63’üncü sıradaydı. Bu yıl 47’nci sıraya yükselerek listede iddiasını sürdürdü.

BANÜ, “AKADEMİK DESTEK VE İLGİ” KATEGORİSİNDE 7’NCİ SIRADA

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, farklı kategorilerde değerlendirmelerin yapıldığı araştırmada ayrıca “Akademik Destek ve İlgi” kategorisinde devlet üniversiteleri arasında 7’nci sırada yer alarak akademik başarısını gösterdi. BANÜ aynı araştırmada “Kurumun Yönetim ve İşleyişinden Memnuniyet” kategorisinde 15’inci sırada ve “Kişisel Gelişim ve Kariyer Desteği” kategorisinde ise 19’uncu sıraya yerleşti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.