BANÜ ÖĞRENCİLERİNDEN FİLİSTİN’E DESTEK

BANÜ ÖĞRENCİLERİNDEN FİLİSTİN’E DESTEK

ABONE OL
29 Mart 2024 12:03
BANÜ ÖĞRENCİLERİNDEN FİLİSTİN’E DESTEK
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Yedi Hilal Topluluğu, İnsan Hak ve Hürriyetleri Topluluğu ve Akademik Gelişim ve Düşünce Topluluğu ortak olarak Gazze’de yaşanan katliama dur demek ve toplumsal farkındalık oluşturmak için basın açıklaması yaptı.

Üniversite Rektörlük binası önünde yapılan basın açıklamasında Gazze Şeridi’nde bulunan Şifa Hastanesi’ne yönelik insanlık dışı saldırı kınandı. Açıklamada , “160 günü aşkın bir süredir Gazze’de tarihin en acımasız soykırımlarından birini gerçekleştiren Siyonist İsrail sivil katliamlarına devam etmektedir. 1949 Tarihli Cenevre Sözleşmeleri ve Ek Protokolleri ile savaşta uyulması gereken ilke ve kurallara göre savaş esnasında dahi sivil bölgelerin hedef alınmaması, askeri bir müdahalenin beklenen askeri kazanımlara göre sivil bir can kaybına veya sivillerin yaralanmasına neden olması bekleniyorsa gerçekleştirilmemesi gerekmektedir. Ancak İsrail’in tüm bu uluslararası hukuk kurallarını hiçe sayarak çocuk, yaşlı ve kadın demeden özellikle sivil bölgeleri hedef alması açıkça savaş suçu işlendiğinin göstergesidir” ifadeleri kullanıldı.

Basın açıklamasının ardından öğrenciler, ağaçlara sembolik olarak kıyafet ve pankart astı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.