BANDIRMA’YA VERİLEN SÖZLER NE OLDU? ŞİMDİ SORMA ZAMANI!

BANDIRMA’YA VERİLEN SÖZLER NE OLDU? ŞİMDİ SORMA ZAMANI!

ABONE OL
12 Ocak 2024 10:12
BANDIRMA’YA VERİLEN SÖZLER NE OLDU? ŞİMDİ SORMA ZAMANI!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Seçim yaklaştıkça Bandırmalılar siyasi aktörleri çok daha fazla görmeye başlayacak. Geçen 5 senenin hesabını veremeyecek olan siyasi aktörler yine gelip Bandırmalılardan oy isteyecek. Türk halkı olarak balık hafızalı olduğumuz için verilen sözler unutulacak ve bizler yine aynı vaatler ile aldanacağız. Oy isteyecek olan siyasi aktörlerden verdiğiniz sözler ne oldu diye hesap sorulmayacak ise aynı senaryoyu Bandırma olarak yaşamaya devam edeceğiz. Hadi gelin bu yazıda Bandırmalılara merkezi hükümet ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak ne sözler verilmiş ama yapılamamış vaatleri sıralayalım.
*Yüksek Enerji Güç Laboratuvarı: 2018 yılında Ömerköy ve Erikli Mahallelerinde kurulacağı açıklanan bu proje Bandırma’nın tarihteki en önemli yatırımıydı. 250 milyon avroya mal olacak projede yaklaşık 350 mühendis çalışacaktı. Türkiye’de ilk olacak projenin üstünden 6 sene geçmesine karşın projenin adını anan bile kalmadı.
*Devlet Hastanesi: Bölge Hastanesi olarak hizmet veren Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi hem fiziki hem de personel açısından artık ihtiyacı karşılayamıyor. Konuya hakim olan zamanın Balıkesir Valisi Bandırma’da yaptığı açıklamada 400 yataklı yeni bir hastanenin müjdesini vermişti. Lakin bu açıklamanın üstünden 10 gün geçtikten sonra Ak Parti milletvekili Yavuz Subaşı böyle bir yatırım yok demişti. Sonra nemi olmuştu? Yeni hastane yatırımı hop körfeze kaydırılmıştı.
*Kültür Merkezi: 20 seneden bu yana inşaatı devam eden Kültür Merkezi bir türlü hizmete alınamadı. 20 senenin sonunda Büyükşehir ben yapacağım demesinin de üstünden aylar geçmesine karşın ortada hala hiçbir şey yok.
*Sahil Bandı: Büyükşehir Bandırma sahil bandını bilindiği üzere kiraladı. Gelen tepkiler üzerine Yücel Yılmaz Başkan en kısa sürede sahil bandını Bandırma Belediyesine vereceğim demesine karşın aradan yıllar geçse de sözünü tutmadı. Her neyse daha sonra Tolga Başkan ile beraber sahil bandını gezen Yücel Başkan sahil bandına yapacağı yeni projesini anlattı. Bu projede beton binalar yıkılacak, su ürünleri hali kaldırılacak, yeni bir engelli merkezi inşa edilecek ve Bandırma yepyeni bir sahil bandına kavuşacaktı. Ama hala Bandırma bu projeyi bekliyor.
*Tüm anayollar ve kaldırımların yenilenmesi: Yücel Yılmaz Başkan 2021 yılının sonunda Bandırma Palas Otelde yaptığı basın toplantısında aynen “ Bandırma’yı geri bıraktık ama şimdi sıra Bandırma’da diyerek. Mayıs ayında Bandırma’ya gelerek 6 ay içinde tüm anayolları asfaltlayıp kaldırımları yenileyeceğiz. “ demesinin üstünde 2 sene geçmesine karşın Bandırma hala Yücel Başkanın gelmesini bekliyor.
* Son Kurşun Anıtı Projesi: 1972 yılında yapılan son kurşun anıtının tamamlanmamış kısımları için Bandırma’da platform oluşturulmuş yeni bir proje hazırlanmıştı. Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz Anıtın önünde fotoğraf vererek yeni projeyi anlatmıştı. Hala o yeni anıt projesinden de haber yok.
*Yüzme Havuzu ve Gençlik Merkezi: Verilen sözler çerçevesinde 17 Eylül stadı arkasındaki arazide başlayan bu yatırım da durmuş vaziyette. Çok uzun zamandan bu yana proje ilerleyemiyor. Korkarım ki bu yatırım Kültür Merkezi inşaatına dönecek.
*Millet Bahçesi: Yücel Başkanın verdiği sözlerden biri de Levent Mahallesine yapacağı Millet Bahçesiydi. Lakin Bandırma bu Millet Bahçesine bir türlü kavuşamadı.
*Bandırma Stat İstiyor: Bandırmaspor 1. Ligde oynamasına karşın çok eski 17 Eylül stadında maçlarını oynuyor. Işıklandırması olmadığı için maçlar her zaman gündüz oynanmak zorunda. Uçuş konisi ışıklandırmaya izin vermiyor. Yeni bir stat için devreye iktidar tarafı girerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın masasına projenin konulduğu söylense de 2024 yılı için bile yatırım gözükmüyor.
Yazıyı çok daha fazla uzatmadan Geogle Amcaya Yücel Yılmaz’ın Bandırma projelerini sorarsanız görselleri ile beraber şu bilgilere sizde ulaşabilirsiniz; Bandırma’yı saracak yeni çevre yolları, Edincik altına yeni bir Ro-Ro Limanı, Kapıdağ Doğa Hattı, Dikey Otopark projeleri ve Bandırma’ya uydu kent kurulması gibi projeler olduğunu göreceksiniz.
Şimdi söz verilen projelerin hangilerinin Bandırma’ya kazandırıldığını sorgulamak zamanıdır. Sizlerden oy isteyecek siyasi figürlere bu yatırımların neden yapılmadığını sorabilirseniz, o zaman vatandaşlık görevinizi yapmışsınızdır demektir. Yok, takım tutar gibi oy kullanırsanız Bandırma olarak bir 5 seneyi kaybedersin

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.