BANDIRMASPOR’DA SERDAR KUTER DÖNEMİ

BANDIRMASPOR’DA SERDAR KUTER DÖNEMİ

ABONE OL
6 Haziran 2024 16:54
BANDIRMASPOR’DA SERDAR KUTER DÖNEMİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bandırmaspor’un Başkan adayı çıkmaması nedeniyle ertelenen Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı 5 Haziran Çarşamba akşamı Santral Kültür Merkezinde yapıldı.

Genel Kurul Toplantısına Onursal Başkan Onur Göçmez, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Murat Karakoyun, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Spor Daire Başkanı Aytekin Durmaz, Bandırma Belediye Meclis Üyesi Bilgen Süngü, Geçmiş Dönem Belediye Başkan Yardımcısı Ozan Onur, Bandırmaspor Geçmiş Dönem Başkanlarından Erhan Elmastaş, Bandırmaspor Geçmiş Dönem Başkanlarından Gürel Soylu, İşadamı Osman Kocaman ve iş dünyası, STK temsilcilerinden çok sayıda isim katıldı.

Divan Başkanlığını Ozan Onur, yardımcılığını Elvin Akan, katipliğini ise Taner Ersöz’ün yaptığı genel kurulda ikinci oturum olması nedeniyle çoğunluk aranmadı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Divan Başkanı Ozan Onur kısa bir değerlendirme yaptı. Onur, tüm üyelerin ve Bandırmalıların her zamankinden daha fazla Bandırmaspor’u desteklemesi gereken bir döneme girdiklerini ifade etti.

Okunan gelir gider cetvelleri ile denetim kurulu raporlarının onaylanmasının ardından Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Spor Daire Başkanı Eski Hakemlerden Aytekin Durmaz bir konuşma yaptı. Durmaz genel kurula Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın’ın selamlarını ileterek başarılar diledi.

MİRZA: ZARAR GÖRMÜŞ BİR BAŞKANIM!

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza şehir dışında bulunması nedeniyle genel kurula bir mesaj göndererek desteklerini iletti. Mirza mesajında, “Bordo Beyaz renklere gönül vermiş bir Bandırmaspor taraftarıyım. Geçmişte emek vermiş, hizmet etmiş, riske girmiş hatta zarar görmüş bir Başkanım. Bugün ise ikinci kez seçilmiş bir Belediye Başkanı olarak kentimizin en önemli markalarından Bandırmaspor’un yanında olduğumu belirtmek istiyorum. Bandırmaspor Anonim şirket olmalıdır, yatırımcı bulmalıdır ve profesyonel yönetilmelidir. Bandırmalılar Bandırmaspor’u sırtına alanlarla onun sırtına binenleri ayırt etmelidir” dedi.

Gündemin 6 maddesinde bulunan tüzük gereği değiştirilmesi teklif edilen maddeler okundu ve kabul edildi. Bandırmaspor üyeliğinden istifa eden 3 kişinin istifaları oylanarak kabul edildi.

GÖÇMEZ: BEN BİRÇOK ŞEYİ DUYGUSAL YÖNETİYORUM

Yeni yönetim kurulunun seçimlerine geçilmeden önce bir konuşma yapan Onursal Başkan Onur Göçmez ” Önümüzde çok zor bir lig var. Diyarbakır var, Urfa var, Iğdır var. Iğdır’dan ötesi yok zaten. Ben bir çok şeyi duygusal yönetiyorum. Profesyonel yönetemiyorum. Bana herkes şunu yaptın bunu böyle yaptın diyebilir ama bunun kaynağında duygusallık vardır. Onu da mazur görün. Yapılan konuşmalar hatalar kimseyi kırmak için değildi. Bize verilen bir emanet vardı. Memleket mücadelesi idi. Biz gittiğimiz her yerde Bandırma bayrağını dalgalandırdık. Bandırmalıyız dedik. Bandırmaspor bugün 60 yıllık bir camiadır. Bugün bazı arkadaşlar yazıyor işte şu kadar borcu var, ibra olmayacak diye. Bandırmaspor’un bize borcu yoktur, bizim Bandırmaspor’a borcumuz vardır. 10 saniyede sileriz o borcu. Herkes rahat olsun. Ben geçen sene şampiyonlukla ilgili gaza geldim. Benim sizden ricam biraz hakkım varsa kavga küslük ortadan kalksın. Önümüzde bayram var. Sosyal medyada birbirimize dikkatli mesajlar atalım. Bir başkan adayı çıkması için 2 ay bekledik. Zor bir iş, ciddi finansal iş gerektiren bir yapı. Şu an finansal anlamda Bandırmaspor’un bir problemi yok. Badji de gitti merak etmeyin! Yaptık bir hata ne yapalım. Keny i de , osmayiçi de biz bulduk. Onlar konuşulmadı Badji kadar” dedi.

KUTER :

Onursal Başkan Onur Göçmez’in ardından kürsüye gelen Bandırmaspor Başkanı Serdar Kuter, ” Zor ama güzelliklerle gelen bir dönem. Bandırmaspor iyi durumda ama el birliği ile desteğe ihtiyacı var. İnsanları aşağı çekmeyelim, moral bozmayalım. İleriki dönemde Bandırmaspor’un geleceğine ilişkin şirketleşmesini konuşmamız lazım. Onur Başkan döneminde güzel önemli adımlar atıldı. Ama bizim dönemimizle birlikte biraz nefes alma ve hedeflerimiz tabiki var ama o hedeflere ulaşma konusunda zamana ihtiyacımız var”dedi..

Konuşmaların ardından yeni yönetim kurulu Başkan Serdar Kuter tarafından sahneye çağırıldı. Yeni yönetim kurulu “Gürel Soylu, İsmail Aydın, Murat Karakoyun, Mehmet Özbay, Özel Aydın, Sinan Şaroğlu, Mücahit Çarıkçıoğlu, Cumhur Babuşçu, Emir Ahmet Cihangir, Fatih Bozduman, Gökhan Çalışkan, Ünsal Yamaner, Volkan Tosça” dan oluştu.

Yeni yönetim genel kurula katılanların tamamının oylarını alarak seçildi. Yönetim seçiminin ardından ASFK Delegeliğine Oğuz Kır, Fatih Bozduman ve Volkan Tosca seçildi.

Seçimlerin ardından taraftarlar tarafından Bandırmaspor’un kuruluşunun 59 ncu yılı ve Başkan seçilmesi nedeniyle Serdar Kuter’e takım atkısı armağan edildi.

Son olarak Başkan Serdar Kuter tarafından Divan Başkanlığına sunulan önergelere göre Bandırmaspor’un 600 Evler Mahallesi’nde bulunan yeni tesislerinin adının “Onur Göçmez Tesisleri” olarak değiştirilmesi ve Onur Göçmez’in Bandırmaspor Onursal Başkanlığına getirilmesinin delegeler tarafından gerçekleştirilmesi oybirliği ile kabul edildi.

 

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.