BANDIRMASPOR TEK KALEMDE SİLİNEMEZ

BANDIRMASPOR TEK KALEMDE SİLİNEMEZ

ABONE OL
11 Eylül 2023 19:41
BANDIRMASPOR TEK KALEMDE SİLİNEMEZ
2

BEĞENDİM

ABONE OL

Bandırmaspor’da beklentilerini bulamayan onursal başkan Onur Göçmez daha önce 8 mayısta yapılacak genel kurulda aday olmayı düşünmediğini açıklamıştı. Olurmu olmazmı derken 8 mayısta yapılacak Bandırmaspor genel kurulunda başkan adaylığını açıkladı, ne yapalım bize hayırlı olsun demek düşer..
Beni burada asıl rahatsız eden Bandırma’da ki çok bilmiş bir üst akıl gurubunun bandırmaspor üzerinden yapmış oldukları algı operasyonları….
Kayyum mu, Belediye mi, Şirket mi, Dernek mi olacak tarışmaları konuşulurken, çok bilmiş bir üst akıl grubunun algı operasyonlarını ibretle izlemekteyiz. Yıllardır Bandırmasporun varlığından rahatsız olanların son numaraları ise Kent yönetimine baskılarıdır “Bandırmasporu bırakın, kapanırsa kapansın, umurunuzda olmasın, kariyeriniz etkilenmesin size ne” diye deli saçması sohbetler kulağımıza geliyor.
Bakın beyler, Bandırmaspor 1965 yılında kurulmuş olup Türkiye Futbol Liglerinde bonus siteleri mücadele eden ve yüzlerce emekçiye iş aş kapısı olmuş şerefli bir armadır. Kimsenin karıyerine, geleceğine zarar vermediği gibi aksine bir çok insanımızın kariyer sahibi olmasını sağlamıştır. Çevremizde bildiğimiz, gördüğümüz ne kadara başarılı iş insanı, siyasetçi, oda başkanı varsa yolları öncelikle Bandırmaspordan geçmiş olup, makam, mevki, kariyer sahibi olmuşlardır.
Kurucu başkan Hasan Sur’u üç dönem belediye başkanlık koltuğuna taşıyan Bandırmaspor’dur. Yakınen tanıdıklarımdan Adnan Erdan’ın ismi Bandırmaspor başkanlığıyla. Cemal Öztaylan’ın camiaya kazandırdığı otoparklarla. Recep Köroğlu’nun başkanlığıysa Bordo Beyaza kötü günlerde sahiplenmesiyle öne çıkmıştır. Ayrıca Dursun Mirza, Ozan Onur, Kayhan İpek, Göksel Karlahan, Erhan Elmastaş, Soner Koçoğlu, Ahmet Edin ve diğer unuttuğumuz kişiler, siyasi yaşamlarıyla beraber Bandırmasporla isim oldular, halende olmaya devam ediyorlar. Tabii ki Kılkışlı’ğı anlatmaya gerek yok, Bandırmaspor’da ki hızlı yükselişini, uzun yıllar Ticaret Odası Başkanlığı yaparak taçlandırırken, Bandırma’lılar Mehmet Kılkışlı’yı amatör kümeden 3.lig şampiyonluğu ve 2. ligdeki play-off finalleriyle hatırlar. Bu arada Bandırmaspora verdiği maddi desteklerle ismi sık sık gündeme gelen iş insanı Hüseyin Baştaş’ı, seneler önce Kılkışlı’nın Bandırmaspor yönetim kurulu listesinden tanıma olanağı buldum. Bandırma Ticaret Odasının yeni başkanı Adem Yılmaz’ı ise, ticari faaliyetlerini kentimizde sürdürmesine rağmen ismi Onur Göçmez’ yönetiminin başkan yardımcısı olduğu için yerel ve ulusal basında çokça yer almıştır, Bandırmaspordaki görevinden istifa eden Adem Yılmaz, ekim ayında Bandırma Ticaret Odası başkanlığına seçilmiştir. Ve Tolga Tosun, Tolga kardeşim Belediye Başkanlığı adaylığı geldikten sonra çıktığı seçim kampanyalarında mahallelerde, medyaya verdiği demeçlerinde Bandırmasporu ciddi şekilde kullanmış olup, yetmemiş Bordo Beyaz bayraklarla yeni kapalıda taraftara üçlü bile çektirerek, ben her zaman Bandırmasporun yanındayım mesajlarını devamlı vermiştir. Tolga kardeşim bugün Bandırma Belediyesi Başkanlık koltuğundaysa azda olsa Bandırmaspora borçludur derim.
Onur başkana gelecek olursak, ben Onur Göçmez ismini küme düşmekten son anda kurtulduğumuz sezonda Karlahan yönetimine dışardan verdiği destekle duydum. Ülkenin önde gelen şirketlerinden birinin yöneticisi ve Bandırma’lı olduğunu öğrendiğimde şaşırdım. Bandırma kamuoyunda ismi ilk defa gündeme geliyordu, neyse vardır Göksel başkanın bir bildiği dedik, aynen öyle de oldu. Ligde kaldığımız sezonda zirve çıkışına başlayan Göçmez, ikinci Karlahan yönetiminde as başkan oldu, pandemiyle birlikte gelen şampiyonluk sonrasında yapılan genel kurulda Bandırmaspor Kulüp Başkanlığına seçiliyor, böylece süper ligden sonra marka değeri en yüksek birinci lig de Bandırmaspor yeni başkanıyla görücüye çıkıyordu, liglerin başlamasıyla beraber yıllardır kent yönetimlerinin milyonlar harcayarak beceremediği marka şehir tanıtımlarını Bandırmaspor yapıyor, Televizyon kanallarına biri gidiyor biri geliyor, her hafta ekranlara gelen canlı yayınlarla Bandırmaspor ismi öne çıkıyor, ulusal ve bölgesel medyada Onur Göçmez’e olan ilgi her geçen gün artarken, medya Sayın Göçmez’den randevu almak için yarışıyordu, yalnız burada ki en önemli ayrıntı spor yorumcuları Onur Göçmez ile programlar yaparken kendilerini yönettikleri şirketin CEO’su olarak değil, BANDIRMASPOR KULÜBÜ Başkanı olarak davet ediyorlardı. Kısaca iş, spor ve siyaset dünyası Onur Göçmez ismiyle tanışmışsa burada en büyük pay sahibi Bandırmaspordur.
Unutulmasın ki, , sermayenin desteklediği endüstüriyel futbol, bacasız sanayi en etkili reklam ve tanıtım aracıdır. Ülkemizde olduğu gibi Bandırma’da da bir çok kişinin kaderini değiştirmiştir, tabii ki bu değişimlerde bazı bedeller olacaktır, nasıl ki Royal Hastanesi ve Bey Çimento ön isim hakkı aldıklarında bedeller ödediyseler, yıllardır protokol trübünlerinde devleti temsil edenler Bakanlar, Milletvekileriyle iş, spor ve medya dünyasının ünlü isimleriyle fotoğraf vermenin de bir bedeli vardır. Sonuçta paralar verilir, alınır kimsenin alacağı kalmaz,, õnemlisi şehrin marka değeri Bandırmaspora yaptığınız hizmet, şehire kattığınız artı değer….bilmem anlatabildim mi?
Şİmdi buradan net şekilde ifade etmek istiyorum.
Bandırmaspor, Güney Marmara’nın tanıtım yüzü ve tek marka değeridir. Bir kalemde silinecek, kullanılıp kullanılıp sokağa atılacak bir oyuncak değildir, 58 yıllık şereflibir arma koca bir çınardır, hiç bir zaman yok sayılamaz. Eğer sizler, bu kentte göğsünüzü gere gere geziyor, ekmeğini aşını bölüşüyorsanız unutulmasın ki, hepinizin arkasında ilk önce BANDIRMASPOR’UN imzası vardır.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.