BANDIRMASPOR NEDEN DÜŞTÜ? - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

BANDIRMASPOR NEDEN DÜŞTÜ?

Bu haber 27 Mayıs 2017 - 11:59 'de eklendi ve 4.059 kez görüntülendi.

Bu sorunun yanıtını bulmak için yoğun mesai harcayıp, detaylı analizler yaparak ahkam kesmeye hacet yok. En büyük neden liyakatsiz yönetim ve bu acemi yönetimi menajerlerin kucağına iten İmparator İsmail Ertekin’dir. Diğer nedenler tali nedenlerdir.

Görmemişin oğlu olmuş misali, liyakatsiz yönetim kupa ellerinde kapı kapı dolaşırken Bandırmaspor’un da yaşayacağı hüsranın temellerini attıklarının farkında bile değildiler. Bandırmaspor’un bu şehrin en büyük markası olduğunu idrak edemeyen Erhan Elmastaş ve yönetimi kupayı müzeye koyarak tebrikleri kulüp de kabul edecekleri yer de herkesin ayağına gitmeyi tercih ederek zaten daha en başta bu sorumluluğu kaldıramayacaklarını göstermişlerdi. Cumhuriyet Meydanına sahneler kurarak yabancıları kucaklayanlar nasıl menajerlerin oyununa geldiklerini çok sonra anlayacaklardı.

“ Ben topu görsem karakola götürürüm “ diyen Elmastaş transferi koşulsuz İsmail Ertekin’e bırakınca, iddialara göre Bursalı tek bir menajer bu 5 yabancı oyuncuyu Bandırmaspor’a kazandırıverdi. İnternetten bakılarak alınan yabancıların ne kadar bu ligin futbolcusu olduğu gerçeği çok zaman geçmeden de anlaşıldı. Futboldan anlamayabilirsin ama idarecilik farklı bir yetenektir. Şampiyon olmuş bir kadroyu tamamen dağıtmanın bir açıklaması mutlaka olmalıydı. Türkiye’de yıllardan bu yana oynayan, bilinen yüzlerce futbolcu varken menajerlere teslim olmanın nasıl bir sebebi olabileceğini kamuoyunun takdirine bırakıyorum. 2 sene görev yapan bir yönetimin 8 hocayla çalışmasını açıklayacak bir mantık bulamıyorum. Sekiz haftada bir hoca değiştirmişiz. Bunun tek açıklaması yönetim zafiyetidir.

Yöneticilerle, taraftarla, gazetecilerle yemek yiyerek şehrin nabzını tutmak kolay iş değildir. Ama bunun yanında kafalarında futbolu bitirmiş Yiğit’i, Emre’yi ve Kıvanç’ı transfer etmek de inanın herkesin başaracağı bir olay da değildir. Zirve yapmış egoları yüzünden şampiyonlukta büyük emeği olan oyuncuları göndermek, hele de bu takımın ruhu olan Ali Serin’i harcamak her hocaya nasip olmayacaktır. Büyük paralar ile aldığı oyuncuyu tek maç sonra kovmak sadece imparatorlara yakışacak hareket olsa gerek. Tüm bu gelişmelere izin vermeyeceğini bildiği sportif direktör arkadaşı istemeyerek takımdan uzaklaştırmak da ayrı bir yetenek işidir.

Antrenör konusunda hata yapan, transferler de doğru isimler bulamayan, menajerlerin oyuncağı olan yönetim kimseyi suçlamasın. Başarıda en önde olanlar, başarısızlıkta da öne çıkıp hesap versinler. Bankalarda milyon liralık borçların altına imza atan yöneticilere mali konularda bilgi vermeyerek onları istifaya zorlayanlar kamuoyuna açıklamak yapmak zorundadırlar. Bazı yöneticilerin kampa baskın yapması, deplasmanda otel kapılarını tekmelemelerinin mutlaka bir açıklaması olduğunu düşünüyorum. 5 milyon borç ile aldıkları yönetimin şu andaki borcunu umarım genel kurulda açıklayan yönetici çıkar.

Bandırma’da salon olmadığı için maçlarını Erdek’te oynamak zorunda kalan hentbol takımına harcadığı para kadar alt yapıya para harcadık diyebilen bir yönetici keşke olabilseydi. Alt yapı takımlarını maçlara günü birlik göndererek tasarruf yaptığını zanneden akıllı yöneticiler, keşke futbolcuları alırken de kovarken de kulübü bu kadar düşünselerdi. Ben cebimden 3,5 milyon verdim demekle yöneticilik olmuyormuş. Ama kabul edelim ki cebinde hemen takım için harcayacak 1-2 milyonu olmayanlardan da başkan olmayacağını göz ardı etmeyelim. Köşelerinde, sanal ortamda kendisini eleştirenleri Dursun Başkan’a şikayet etmek, taraftarlara telefon ederek tehdit etmek yöneticilik değildir.

Şimdi 30 Mayıs’ta genel kurul yapılacak. Sanıyorum ilk toplantıda yeter sayı toplanamayacağı için kongre ikinci toplantıya kalacak. Yönetim kurulu bir başarıya daha imza atarak ikinci toplantıyı 28 Haziran tarihine almışlar. Kulüplerin şimdiden transfer çalışmalarına başladığı dönemde biz Haziran ayını kongre kulisleriyle geçireceğiz. Beyler, Temmuz’da göreve gelecek yeni yönetim, ne zaman hoca bulacak, o hoca kendi takımını ne zaman kuracak, kamp dönemini geçirip lige nasıl başlayacak? Nasıl olsa biz tekrar göreve devam edeceğiz. Kongreyi beklemeden hocayı da buluruz, takımı da kurarız diyorsanız diyecek lafımız olmaz.

Bizlerin yazdıklarından hoşlanmadığınızı, akıl almak gibi düşüncenizin asla olmadığını bilmeme rağmen, içimdeki Bandırmaspor sevgisi ile sizlerin deyiminizle ukalalık yapmaya devam edeyim. Amerika’yı tekrar keşfetmeye kalkmayın. Son dönemde takımın başına gelen şehirle, taraftarlarla ve takımla uyum içinde çalışan Mustafa Uğur ile devam etmeye çalışın. Transfer Komitesi kurarak bu ekibin başına Süleyman Takunyacıoğlu’nu getirin. Transferleri bu ekip ile Mustafa Hoca koordineli çalışarak yapsınlar. Anlamadığınızı itiraf ettiğiniz futbolu bu ikiliye bırakın. İlle de bir işe karışmak istiyorsanız gidin hentbol bayan takımına katkı yapın.
Son olarak herkesle kavga etmeyi bırakın. Paraları olmadığı için kulübe milyonlarını veremeyen insanların da Bandırmaspor’u seveceğini aklınızın bir köşesine yazın. Bu şehrin en büyük markası olan Bandırmaspor’da yöneticilik yaptığınızı unutmayın ve yakışanı yapın.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .