BANDIRMASPOR KONGRESİNE GİDERKEN

BANDIRMASPOR KONGRESİNE GİDERKEN

ABONE OL
9 Mayıs 2024 11:38
BANDIRMASPOR KONGRESİNE GİDERKEN
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bandırmaspor Kulübü Başkanlarından Onur Göçmez,  Grand Asya Otel’de basına ve taraftara veda ederken esasında Bandırma’ya veda etmediğinin altını kalın çizgilerle çizdi. Bazı konularda öylesine başlıklar attı ki, herkesin oturup düşünmesi gerekir. Seçimler sürecinde Bandırmaspor taraftarlarının ikiye bölündüğünü,  bunun kendisini çok üzdüğünü söylemesi taraftarlara çok açık bir mesajdı. Bu mesajın ardından Bandırmaspor’u taraftarlara emanet ediyorum demesi ise bence başlı başına gündemdi.

Onur Göçmez’in kendisinden sonrasının tufan olacağı beklentilerini boşa çıkarmak adına çaba harcadığını düşünüyorum. Gelecek yönetim beceremez ise geri geliriz demesinin altında bu düşünce olduğu kanısındayım. Yazmak istediğim bir başka satır başlığı “ Bandırmalı olduğumu bu kente bir türlü anlatamadım. “ demesiydi. Bu noktada özeleştiri yapmalı Onur Başkan. En baştan bu yana Beşiktaş sevgisini saklamaması, bir gün Beşiktaş Başkanı olma isteği bu yanılsamada etkili olabilir mi diye sorulabilir. Tesisleşme konusunda Onur Başkan ve arkadaşları çok büyük iş başardılar. Tarihimizin en büyük ve modern tesislerine kavuştuk. Lakin daha şimdiden Bandırma Belediyesinin bu araziyi sanayi imarına çevireceği ve satacağı yüksek sesle konuşulmaya başlandı. Bu soruyu Onur Başkan’a sorduğumda “ Yeni tesisleri yapıp bize verirlerse olabilir ama yasal  prosedürü bilmiyorum. “ yanıtı beni fazlasıyla ürküttü. Yeni tesislerin yıkılması! Ne diyelim hayırlısı.

Onur Göçmez görevde kaldığı 5 yıl boyunca kuşkusuz hep doğru işler yapmadı tabiki. Teknik Direktör ve futbolcu seçimleri çoğunlukla hatalıydı. Yapılan yerli ve yabancı yaklaşık 130 transferin kulübe maliyetinin yüksek olduğunu düşünüyorum. Destek alamadım söylemi ise tam da yerine oturmuyor. Şöyle ki, kendi verdiği rakamlarla söylemek gerekirse reklam ve spornsorluk gelirleri 2,5 milyondan 48 milyona çıkarken, bağışlarda 603 bin liradan  12,7 milyon liraya yükselmiş. Gelirledeki bu artış Onur Başkanın ve yönetiminin aldığı başarılar karşılığında desteğin artmasıyla oldu. Toparlarsam, Bandırmaspor Onur Göçmez ile başarılı bir 5 yıl geçirdi. Borçlar ödendi, UÇK’lar kapatıldı. Takım şampiyon oldu. Uzunca bir süredir de 1. Ligde kalıcı olduk.

Şimdi kongre zamanı. Kulübe üye olan, aidatlarını ödeyen bir üye olarak Pazartesi günü gidip Onur Göçmez’I ibra edeceğiz ve yeni başkan ile yönetimi belirleyeceğiz. Sosyal medyaya düşen fotoğraftan yola çıkarak genç kardeşimiz Hakan Aydın’ın Başkan olacağını söyleyebilirim. Hakan Aydın son dönemde yönetim kurulunda görev alan, başarılı işlere imza atan lakin basında çok öne çıkmayan birisi. Onur Göçmez’in tedrisatından geçen bir kardeşimiz. Doğru bir seçim olduğunu özellikle yazmak isterim. Umarım çok başarılı olur ve Bandırmaspor’u hak ettiği yerlere taşır. Şunu da yazmadan geçmek istemem. Bandırmaspor dibi olmayan bir kuyu gibidir. Hata kaldırmaz ve tecrübe ister. Kabul etmek gerekir ki, artık spor kulüplerinin belediye desteği olmadan ayakta kalması, başarılı olması oldukça zor. Bu noktada Dursun Mirza’nın yeni yönetime destek vermesi gerekir. Bandırmaspor yönetimi ile Bandırma Belediyesi arasında kontak kuracak bir isim gerekiyor. Bence bu isimde tartışmasız Bilgen Süngü olmalıdır. Mirza’nın Bandırmaspor konusunda istekli olmadığını da yakınen biliyorum. Ne olursa olsun Bandırma Belediyesi, Bandırmaspor Kulübüne  destek vermelidir.

Hakan Aydın’ın, genç ve dinamik bir ekibin içine tecrübeli kişileri de alarak başarılı olacağını düşünüyorum ya da umut ediyorum diyebilirim. Bir kongre üyesi olarak da kendisine başarılar diliyorum.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.