BANDIRMA’NIN YOLLARI TAŞTAN - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA
casino siteleri

BANDIRMA’NIN YOLLARI TAŞTAN

Bu haber 26 Nisan 2022 - 11:28 'de eklendi ve 3.518 kez görüntülendi.

Geçen hafta Belediye Başkanı Tolga Tosun ile bir röportaj gerçekleştirdim. Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ile ortaklaşa yaptırdıkları anket sonuçları hakkında bilgiler verdi. Ankete katılanların Bandırma Belediyesinin en başarılı ya da başarısız buldukları hizmetlerİ hakkındaki görüşleri adeta bilinenin malumu gibiydi. Katılım sayısı kişi bazında oldukça yüksek bu ankette Bandırmalılar Bandırma Belediyesini sanat, kültür, tiyatro, konser ve sosyal etkinlikleri konusunda oldukça başarılı bularak memnuniyet sıralamasında birinci sıraya koymuşlar. Memnun olmadıkları hizmetlerin ilk sırasında ise beklenildiği üzere yolların bozukluğu ve kaldırım işgalleri yer almış. Trafik konusu ile berber Bandırmalı çok doğru bir kararla kentin bu sorununu ilk sıraya koymuş. Haksızlar mı? Kesinlikle haklılar. Zira uzun yıllardan bu yana savaş girdabında savrulmuş Suriye’nin yolları bile abartarak söyleyeyim ki Bandırma yollarından daha iyidir. Ara sokakları geçtim ana caddeler bile adeta köstebek yuvasına dönmüş durumda. Kentte yeterli otopark olmadığı için ara sokak kaldırımları araçlar için otopark oldu. Çok uzun yıllardan bu yana 30 M2 dükkanların artık 150 M2 dükkanlar haline dönüştüğünü hep beraber izliyoruz. Bizle beraber belediyeler de izliyorlar. Çünkü ipin ucu kaçmış. Bu vakitten sonra bu işgalleri önlemenin olanağı yok. Bunu yapan Belediye Başkanı seçimleri kaybeder. Tolga Tosun’u bu işgaller hakkında fazla da suçlamak haksızlık olur. Zira bu işgaller uzun süre önceleri başladı. İşgallerin ne zaman, kimin döneminde ve hangi meclis üyelerinin dükkanlarından başladığını herkes biliyor.
Bandırma’nın yolları konusunda Bandırma Belediyesi yeterli olmasa da bir şeyler yapmaya çalışıyor. Ama yeterli olmuyor. Çünkü herkes kafasına göre Bandırma Belediyesine haber vermeden yolları kazıyor. Belediye bir yandan yolları onarmaya çalışırken diğer yandan yollar kazılmaya devam ediyor. 2 ekiple bu yol yenilemesine yetişilemeyeceğini sanırım herkes artık anlamalı. Bir de Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel yılmaz tarafından bizzat verilen sözler vardı. 29 Ocak 2021 tarihinde Bandırma’daki basın toplantısında Yücel Başkan, Bandırma yollarının durumunun farkında olduklarını ve bahar aylarından Büyükşehrin Bandırma’ya gelip 6 ay içinde tüm ana cadde yol ve kaldırımlarını yenileyecekleri söylemişti. 2021 yılı baharında hepimiz Büyükşehrin Bandırma’ya gelmesini bekledik. Ama ne gelen oldu ne de 6 ay içinde yol ve kaldırımları yenileyen oldu. Şimdi 2022 yılı bahar ayları da geldi. Büyükşehir yine ortada yok. Gündemi takip ettiğimize göre artık Büyükşehrin tek hedefindeki ilçe Körfez ve özellikle de Edremit var. Buradan bir kez daha Yücel başkana verdiği sözü hatırlatmak isterim. Bandırma hala sizi bekliyor.
Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun’da beklemekten sıkılmış olacak ki, kendi olanaklarıyla yol konusunda yeni bir planı devreye sokuyor. Röportajda da anlattığı üzere 8 ay sürecek bir yol ve kaldırım yenileme seferberliği hayata geçirdi. 25 Milyona mal olacak bu yenilemede Cumhuriyet Meydanındaki tüm taşlar sökülerek daha yeşil bir alana dönüşecek. Günaydın Mahallesi, Mehmetçik ve Ordu Caddeleri, Sevgi Yolu, NATO Caddesi ve Edincik girişi yenilenecek. Vaatler güzel ancak ne kadarı yapılabilecek bekleyip göreceğiz. Hadi Tolga Başkan tüm sözlerini hayata geçirdi. Peki, yenilenen yol ve kaldırımları koruyabilecek miyiz? Bu soruyu neden mi soruyorum. Bir süre önce Hacıyusuf Mahallesindeki tüm yollar ve kaldırımlar yenilendi. Şimdi kazılar bu mahallede yine başladı. Kazmayı durdurmak zorundayız.
Anketlerde Bandırmalı derdini Tolga Başkan’a ifade etmiş. Tolga Başkan da yenileme çalışmalarına daha geniş bir planlama getirdi. 8 ayı beklemek gerekiyor. Bandırma’nın yolları bu süre sonunda yine Suriye yolları gibi olursa Yücel Başkan’a yaptığımız sitem gibi Tolga Başkana da söyleyecek bir çift sözümüz mutlaka olur.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .