BANDIRMA’NIN KAYBEDECEĞİ 5 YILI DAHA YOKTUR - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

BANDIRMA’NIN KAYBEDECEĞİ 5 YILI DAHA YOKTUR

Bu haber 17 Ocak 2020 - 10:32 'de eklendi ve 1.052 kez görüntülendi.

Seçimin ardından yeni dönemde de MHP meclis üyesi olarak görev yapan Harun Algül Bandırma Belediyesinin 2019 yılı faaliyetlerini Şehir Gazetesine değerlendirdi.

TEBRİK ZİYARETLERİNİN SONU GELMİYOR
Bandırma’nın 150 bin kişilik nüfusu ve 50 adet üzerindeki mahalle yapısı ile hizmet götürmesi zor bir coğrafya olduğu tartışılmaz bir gerçektir diyen MHP Belediye Meclis üyesi Harun Algül “ Buna paralel olarak belediye hizmetlerinin de gerek merkez gerekse bu kırsal mahallelere götürülmesi muazzam bir örgütlenmeyi gerektirmektedir. Bu noktada yeni seçilen bir belediye başkanının bu yönetim organizasyonunu en iyi şekilde yapması ve uygulamaya geçerek icraat geliştirmesi konusunda kabiliyeti hizmet üretme hızını da doğrudan etkilemektedir. Bandırma Belediyesinde de az önce bahsettiğim organizasyonun sağlanması yönünde 2019 yılı faaliyetlerinde sancılara şahit olduk. Özellikle Fen İşleri Müdürlüğünde ki değişiklik, zabıta müdürlüğündeki değişiklikler gibi yeni atanan müdürlerin aynı belediye başkanı gibi hizmet üretmeye başlaması noktasında oryantasyon dönemi geçirmeleri, başkanlığın gelen tebrikleri kabul ederek hizmete odaklanması Bandırma’da 2019 yılı ortalarına kadar devam etti.
KASASINDA PARA OLAN BELEDİYEDEN KREDİ ÇEKEN BELEDİYE DURUMUNA DÜŞTÜK
Bu süre zarfında üç dönemdir Cumhuriyet Halk Partisinde olan Bandırma Belediyesinin Sedat Pekel döneminde kasasında 12 milyon TL ile devir edilen bir belediye iken 2019 yılında borç batağı içinde kalan, personeline dahi maaş ödemeye gücü kalmayan bir belediye haline gelmesini açıkça gözlemledik. Bu nedenle 2019 un ilk yarısında Tolga Tosun yönetimi 12 milyon TL krediyi 22 milyon TL olarak ödemeyi (10 milyon faizi) belediye meclisinde “normal” olarak nitelendirmesine sebep oldu ve kredi kullanma yönünde meclis kararı alındı. Konunun rehavetinin kamuoyu tarafından iyi algılanması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü belediye yönetimi konuyu savunurken piyasaya olan borçların ödenemediğini gerekçe göstererek bu kredinin elzem bir şekilde alınması gerektiğini savunmuştu. Zira üç dönemdir Cumhuriyet Halk Partisinde olan belediye yönetimini unutmuşlardı. Yani, kasasında para olan belediye, kredinin kendisi kadar faiz ödemeyi göze aldı. Peki, Bandırma Belediyesini kim bu hale getirdi sorusunu sormadan maalesef geçemiyorum. Devam eden süre zarfında kredi kullanıldı veya kullanılmadı ya da verilmediğini bilemem. Ama bütçesi enflasyon kadar artan bütçesinin %70 ini gerçekleştiren, bunun da yarısı ile de maaş ödeyen, personel fazlalığı ile göze çarpan ve 120 milyonluk bütçeden ancak 30 milyonunu yatırım için ayırabildiğini söyleyen bir belediye tablosunu geçtiğimiz bu yılda pek değişmemiş gibi görünüyorum. 2019 sonunda belediye tarafından yapılan performans programında da yatırım bütçesinin 25 milyona düştüğünü ve kayda değer projelerin listede yer almadığı da görünce umutsuzluğa kapılmamak elde değil. “
BELEDİYELER ARASINDAKİ MAVİ BONCUK DAĞITMA DÖNEMİ BİTMELİ
Şehir Gazetesine yaptığı açıklamalara devam eden Harun Algül “ Bandırma Belediyesinin organizasyon şemasında ise amatör spor kulüpleri ile ilgili bir müdürlük ile kreş müdürlüğü kurulması da Bandırma ilçesinin sorunlarına nasıl bakıldığını ve önceliğin hangi konularda olduğunu açıkça göstermektedir.
Bandırmamıza hizmet edecek iki kurum için eleştirisel bir bakış açısı sergileyecek olursak, hem Yücel Yılmaz’ın Büyükşehir Belediyesi ile hem de Tolga Tosun’un Bandırma Belediyesi ile birbirlerine mavi boncuk dağıtan görüntü vermelerinden çok icraata başlamış Bandırma için proje üreten ve başlamış faaliyetler ve yatırımlar konusu bir yarışa girmişçesine hizmet üreten iki belediye olmasının zamanın gelmiştir. Bandırma halkının da bu şekilde düşündüğünü gözlemliyorum. Artık kavga bitti ise hizmetlerde başlamalıdır. Bu bağlamda kamuoyunda gözlemlediğimiz kaygı, Bandırma Belediyesinin bir an evvel örgütlenerek sorunlarla birebir ilgilenen, bu sorunlara kalıcı çözümler üreten, somut faaliyetler ile halkın karşısına bir an evvel çıkan bir yapıya kavuşmasıdır. Bandırmanın kaybedecek bir 5 yılı daha yoktur. “ dedi.
Cemal ATABEY

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Grand Asya Hotel

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN