BANDIRMA'NIN GURURU OLDULAR - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

BANDIRMA’NIN GURURU OLDULAR

Bu haber 23 Temmuz 2020 - 15:34 'de eklendi ve 5.752 kez görüntülendi.

Yapılan LGS 2020 sınavlarında 500 Tam puan alarak Türkiye birinciliğini paylaşan Bahçeşehir Koleji öğrencileri Mert Kemal Küreci ve Kerem Yiğit Küçükkale Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan tarafından makamda kabul edildiler. Bahçeşehir Koleji Müdürü Mebruke Balvar’ın ve Şube Müdürü İhsan Parlak’ın da  hazır bulunduğu toplantı da öğrenciler Başarı Belgesi ve akıllı saat ile ödüllendirildi. Sınavlarda Karesi ilçesinden 1, 6 Eylül İlçesinden 1 ve Bandırma’dan 2 öğrenci olmak üzere Balıkesir’den 4 öğrenci tam puan aldılar.

Bandırma Eğitim camiası olarak salgının gölgesinde gerçekleştirilen LGS-2020 sınav maratonundan sorunsuz ve başarılı bir şekilde çıkmanın mutluluğu içerisindeyiz şeklinde konuşan Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan “Sonuçların açıklanması ile mutluluğumuza bir mutluluk daha ekledik, zira Bandırma ilçemizden tüm soruları doğru cevaplayarak 500 tam puan alan iki Türkiye birincisi öğrencimiz çıktı. Bu başarı bizleri ziyadesi ile sevindirdi ve gururlandırdı.

Bandırma Bahçeşehir Koleji öğrencileri Mert Kemal KÜRECİ ile Kerem Yiğit KÜÇÜKKALE’yi sizlerin huzurlarında bir kez daha tebrik ediyorum. Zor bir süreci yönetmeyi başardılar, soğukkanlılıklarını muhafaza ettiler, okulların tatil edilmesinden sonra da disiplinli bir şekilde çalışmaya devam ettiler ve nihayetinde ilçemize böyle bir gurur yaşattılar. İnşallah iyi okullarda devam edecekleri eğitim hayatları nice başarılarla taçlansın.

Bandırma Bahçeşehir Koleji’nin değerli idarecileri ve öğretmenleri de bu başarının diğer kahramanlarıdırlar. Onların desteği ve yardımları ile öğrencilerimiz Türkiye birincisi olmuşlardır. Bandırma eğitimine katkı sağlayan güzide kurumumuz iki Türkiye birincisi çıkararak eğitim kalitesini ispat etmiştir. Onları da huzurlarınızda tebrik ediyorum.

Türkiye birincilerimiz Mert Kemal Küreci ve Kerem Yiğit Küçükkale’ye bundan sonraki eğitim hayatlarında başarılar diler, kendilerini iyi yetiştirdikleri bir lise eğitimi ve ardından en iyi üniversitelerde en iyi fakültelerde bir üniversite okuyup devletimize, milletimize, memleketimize güzel hizmetlerde bulunmalarını temenni ederim.” dedi.

Türkiye birincisi olan Mert Kemal Küreci ve Kerem Yiğit Küçükkale kısa açıklamalarda bulunarak “Biz hayatın sadece sınavdan ibaret olmadığını idrak ederek sınavlara hazırlandık. Derslerimizi sınıfta dinleyerek öğrendik. Pandemi sürecinde bir yandan çalışmaya devam ederken bir yandan da sosyal aktivitelere zaman ayırdık. Özel ders almadık. sadece okulumuzun verdiği eğitimle sınavlarda başarılı olduk. Bu vesile ile okulumuz Bahçeşehir Koleji’ne ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz. ” dediler.

Tercih döneminde Mert Kemal Küreci Bursa Tofaş Fen Lisesini, Kerem Yiğit Küçükkale ise İstanbul Bahçeşehir Fen ve teknoloji Lisesini tercih edeceklerini ifade ettiler.

 

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.