BANDIRMALI SANATÇI SÜREYYA AYTEKİN 4. KİŞİSEL SERGİSİNİ AÇTI - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA
casino siteleri

BANDIRMALI SANATÇI SÜREYYA AYTEKİN 4. KİŞİSEL SERGİSİNİ AÇTI

Bu haber 21 Eylül 2022 - 13:20 'de eklendi ve 225 kez görüntülendi.

 

Bandırmalı sanatçı Süreyya Aytekin’in Rengârenk Camaltı Resim sergisine Bandırmalıların ilgisi büyük oldu. 10 seneden bu yana camaltı resimleri yapmaya devam ettiğini söyleyen Süreyya Aytekin, bu sergim benim 4. Kişisel sergim oldu dedi.

Camaltı resim sanatının, geleneksel ve halk sanatı olarak adlandırıldığını ifade eden Süreyya Aytekin “ Bu sanatın en büyük zorluklarından biri resmi camın arka yüzünden yapılmasıdır. Önce resim için bir tasarım düşünülür. Camın arka yüzünde resmi sınırları belirlenir. Son olarak tek tek renklendirilerek resim cama işlenmiş olur. Zor bir sanat dalı olduğu içine Türkiye’de bu sanatı yapan sanatçı sayısı oldukça azdır.”

İlk sergisini Mardin’de açtığını söyleyen Bandırmalı sanatçı Süreyya Aytekin “ 5 sene önce Mardin Müzesinin özel davetlisi olarak Mardin’e gittim. Mardin masallarda buluşuyor isimli program daveti çerçevesinde ilk kişisel sergimi bu kentte açtım. 2. Sergimi Türk Kültürüne Hizmet Vakfı’nın davetlisi olarak İstanbul’da açtım. 3. Kişisel sergimi Bandırma’da açtım. Kurtuluşumuzun 100. Yılında yaşadığım kent olan Bandırma’da 4. Kişisel sergimi açmamım mutluğunu yaşıyorum.

Masalsı resimler yaparak ilk resimlerimi yaptım. Daha sonra daha çağdaş resim anlayışına yöneldim. Camın önüne geçtiğimde kafamda belli bir şablon olmaz. Ben daha ziyade serbest ve spontane çalışmayı seviyorum. “ Dedi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .