BANDIRMALI KADINLAR NESRİN HOCALARINI UNUTMADILAR - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

BANDIRMALI KADINLAR NESRİN HOCALARINI UNUTMADILAR

Bu haber 22 Şubat 2021 - 12:54 'de eklendi ve 879 kez görüntülendi.

Bandırma’daki kadın hareketinin öncülerinden, ilk kadın meclisi kurucu başkanı Nesrin Aydoğmuş ölümünün 7. Yılında Bandırma Kadın Dayanışma Derneği tarafından anıldı. Nikah Dairesindeki anma törenine Belediye Başkanı Tolga Tosun, CHP İlçe Başkanı Selim Panç, ADD Başkanı Serdar Polat, kadın belediye meclis üyeleri, kadın muhtarlar katıldılar.

Bandırma Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Muazzez Palta’nın konuşmasıyla başlayan anma töreninde Nesrin Aydoğmuş’un kadın hareketine kazandırdığı ivme anlatıldı. Nesrin Aydoğmuş’un kadın hareketinin Bandırma’daki önderi olduğu belirtilen konuşmalarda manevi kızları olan Nermin Aydın, Birsen Özyılmaz ve Selma Pekel Kadın Meclisindeki geçmiş çalışmaları ve anılarını anlattılar.

Anma töreninde konuşan Nesrin Aydoğmuş’un oğlu Mert Aydoğmuş, annesinin her zaman Bandırma’daki kadın hareketi için evi ikinci planda bıraktığını belirterek “Annemin önceliği hep kadınlar olmuştu. Babamla beraber her zaman bu önceliğe saygı duyduk. Onun ölümünün ardından ne kadar sevildiğini daha iyi görüyorum. Keşke bende onun kadar duyarlı olabilseydim.” Dedi.

Nesrin Aydoğmuş’un Bandırma’da kadınları mutfaktan çıkardığı, daha görünür bir hale getirdiğinin vurgulandığı konuşmaların sonunda CHP İlçe Başkanı Selim Panç ve Belediye Başkanı Tolga Tosun, Nesrin Aydoğmuş’un açtığı yolda kadınların yürüdüğünü belirterek, bizler de bu yürüyüşte kadınların destekçileri olacağız dediler.

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.