BANDIRMA'DAN KAFAOĞLU GEÇTİ - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

BANDIRMA’DAN KAFAOĞLU GEÇTİ

Bu haber 24 Kasım 2017 - 10:08 'de eklendi ve 2.003 kez görüntülendi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ilçe teşkilatları gezisine Bandırma’dan başladı. Bunun önemli bir mesaj olduğunu düşünüyorum. Bandırma’nın Balıkesir’in yüz akıdır sözünü duymak için Bandırmalı çok uzun yıllar bekledi. Kişiliği ile naif yapısıyla bu sözünde Zekai Kafaoğlu’nun samimi olduğuna da inanıyorum. Bandırmalıların duymak istediği sözleri değil içinden geçenleri söylediğini zaman hepimize gösterecek.
Ancak Başkanın Bandırma’da işinin çok zor olduğunu hatırlatmak isterim. Bandırma’nın hayali il olmaktır. Büyükşehir yasasıyla bunun Kaf Dağı’nın bile arkasına atıldığının farkında ve bunun içinde Büyükşehir yasasını bir türlü içine sindiremedi Bandırma. Zaten oy oranlarındaki farklar da bunu net olarak gösteriyor. Balıkesir Büyükşehir bilerek ya da bilmeyerek Bandırma ve Balıkesir arasındaki ortak benzerlikleri değil, farklılıkları ön plana çıkarınca Bandırma CHP’nin kalesi, adeta küçük bir İzmir oldu. Şimdi Büyükşehir bu yanlıştan dönmeli, Bandırma’nın hak ettiği ama 3,5 senedir alamadığı hizmetleri şehre kazandırmalıdır.
Zekai Kafaoğlu Bandırma’daki konuşmalarının satır aralarında bizlerin duymak istediklerini ifade etti. Dedi ki, makamlar kibirlenecek değil hizmet getirecek yerlerdir. İlçeler arasında hizmetlerde orantısızlıklar var, bazı ilçelere hizmet götürülmemiş. Bandırma’yı kazanmak zorundayız, 2004 yılında başardık yine başaracağız dedi. En önemlisi Ak Parti’nin Bandırma’daki çöküşünün nedenlerini çok iyi analiz ettiğini ortaya koydu. Özellikle fitne ve fesadı bitirip bir olmalıyız mesajını verdi. Bir olmadan, küskünlerin partiye dönmeden başarı gelmeyeceğini anlatmaya çalıştı. İlk izlenimler olarak parti tabanına gerekli mesajları verdiğini, unutulan bir kenara atılan Bandırmalıların kalbine de dokunabileceği izlenimlerini edindim. Bandırmalı deli rüzgar gibidir. Bir anda öfkelenir düşünmeden hareket eder. Yanlışını gördüğü kişiyi bir anda siliverir. Ya da kalbine dokunan kişiyi baş tacı yapar. Özgürlüğüne düşkündür ve asla taviz vermez. Başkanın bu özellikleri unutmaması gerekiyor. Şiir okumakla vaad de bulunmakla kimse Bandırmayı kazanamaz.
Büyükşehir yasası ile Bandırmalı, ana caddelerini, Cumhuriyet Meydanını, sahillerini, belediye birimlerini, gelirlerinin yarısını kaybetti. En pahalı suları Bandırmalıya içirdiler. Bandırma, Belediye Başkanını hor gören zihniyete 3,5 yıl sabır gösterdi. Artık bu zihniyetin değiştiğini Bandırmalı somut olarak görmek istiyor. Bandırma Belediye Başkanına değer verilmesini, Bandırma ile ilgili konularda alınacak kararlarda onunda düşüncesinin alınmasını istiyor. Evet, Sayın Başkan, Bandırmalı bunları sizden istiyor.
Bandırma’da trafik ve otopark sorunu had safhada. Büyükşehrin sorumluluğunda olan ana caddeler köstebek yuvasına dönmüş durumda. Çöp dağı karşımızda duruyor ve her yaz yanmaya devam ediyor. Sanayi bölgesi seçilen Bandırma’da vatandaş çevre sağlığından endişe ediyor. Balıkesir’e yapılan çocuk köyü ve robotik otoparkı Bandırma’da da görmek istiyor. Kavşak çalışmalarını, Balıkesir’e kazandırılan spor tesislerini istiyor. Kısacası Bandırmalı istiyor da istiyor. Elinden alınan mülkleri mahkeme kapılarında geri almak istemiyor. Kavga değil, huzur ve hizmet bekliyor. Kısacası Bandırma itilip kakılmayı değil hak ettiği değeri görmek istiyor.
Evet, Sayın Başkan işiniz zor. Ama Bandırma ile olan sıkıntıları Büyükşehir başlattı. Çözecek olan da yine sizsiniz. Bilin ki Bandırma için atacağız bir adıma bizler misliyle karşılık veririz. Her şehir kendi içinde dinamiklerini yaşar. Balıkesir ve Bandırma farklı karakterlerdeki şehirlerdir. Bu farklılıklar Büyükşehir rengi olmalıdır. Sizler bizleri değiştirmeye değil, bizlerle beraber yaşamaya çalışın. Fedakarlıkları hep Bandırma yaptı, biraz da sizlerden fedakarlıkları beklemek Bandırmalının hakkıdır diye düşünüyorum.
İyi başlamak önemliydi. Ben olumlu bir başlangıç olduğunu düşünüyorum. Veren el, alan elden daima üstündür. Umarım siz hep veren el olursunuz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .