BANDIRMA’DA YAPILMAYANI YAPIP BAŞARILMAYANI BAŞARDIK - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

BANDIRMA’DA YAPILMAYANI YAPIP BAŞARILMAYANI BAŞARDIK

Bu haber 18 Mart 2020 - 9:38 'de eklendi ve 3.551 kez görüntülendi.

Bandırma Basketbol Kulübü Başkanı Bora Öziş ve basketbol takım kaptanı Esmanur Gündoğan Şehir TV programının bu haftaki konukları oldular. Kapalı Spor Salonunda program yapımcısı Cemal Vural Atabey’in sorularını yanıtlayan Bora Öziş ve Esmanur Gündoğan, kulübün kuruluş tarihi olan 2010 yılından bugünlere gelişini Şehir TV’ye anlattılar.

KURULUŞ İLHAMINI CEMAL VURAL ATABEY VERDİ
Hiçbirimizin aklında yok iken bizi bir araya getirip ilham veren kulübümüzün kurucu başkanı Cemal Vural Atabey’in emeklerini ifade ederek başlamak istiyorum diyen Bandırma Basketbol Kulübü Başkanı Bora Öziş “ Banvit’in basketbolü sevdirmesiyle bir basketbol şehri olan Bandırma’da kızların da basketbol oynaması isteği ile yola çıkıp kulübümüzü seninle beraber kurduk. İlk yıl Bandırma’da yapılmayı yaparak Kadınlar Basketbol 2. ligine katıldık. Başarılı sonuçlar alarak ligde TED Koleji ile PlayOff oynadık. Çok heyecanlı ve istekli olarak başladık. 2. yıl heyecanımızı kaybederek gibi olsak da yeniden yapılanarak, alt yapı çalışmalarına ağırlık vererek gerçekten Bandırma’ya hizmet eden bir kulüp yapısına yöneldik. Geçen 10 yılda Türkiye’de benzeri olmayan bir tesise kavuşarak ülkenin en iyi alt yapılarından birini kurmayı başardık. Bu süreçte kızlarımız çok başarılı sonuçlara imza attık. Sayısız il ve bölge şampiyonlukları kazandık. Türkiye şampiyonlarına gittik. U 14 takımımız geçen yıl Türkiye 2. olmayı başardı.”
EN İYİ ALT YAPI KULÜBÜ OLMAYI HEDEFLİYORUZ
Bandırma Basketbol Kulübünün vizyonu olarak, bilimsel ve sürdürülebilir bir yapı oluşturmak, kendi öz kaynaklarından yetiştirdiği oyunculara akademik, sportif ve psikolojik eğitimler vermek, milli ve kültürel değerlere sahip bireyler yetiştirmek olduğunu belirten Bora Öziş “ Bu vizyonu Türkiye’nin en iyi alt yapı kulübü olmak misyonuyla birleştirmek istiyoruz. Amacımız yerli ve milli bir oluşum yaratmaktır.
Kuşkusuz bu söylediklerimizi hayata geçirmek oldukça zordu. Bunun için öncelikle kaynak yaratarak Dünya çapında tesise sahip olmamız gerektiğini düşündük. Projelerimizi hazırlayarak Bandırma Belediye ile işbirliği içine girdik. Onlardan yapmayı planladığımız tesis için yer istedik. Bu noktada bize güvenerek bize destek olan, yer tahsisi yapan o günkü Belediye Başkanı Dursun Mirza’ya teşekkür etmek istiyorum. Ben bu kulübün başkanı olarak kulübün görünen yüzüyüm, ancak bu başarılı çalışmaların birde görünmeyen kahramanları var. Yönetim kurulu üyelerimiz Harun Balat, Erkan Elbüken, İsmail Kılıç, Yücel Gündoğan ile takım çalıştırıcılarımız Emre Şen ve Alp Timuçin Kurt bu kulübün gizli kahramanlarıdır.
Bunu başarmak vizyonunuzla alaka bir şey. Ne yapacağınıza karar verip hedeflerinizi doğru koymak zorundasınız. Hedefe ulaşmak için, en iyi alt yapı kulübü olmak için böylesi bir tesise ihtiyacımız vardı. Ancak sadece kapalı salon yaptığınız zaman ekonomik olarak sürdürülebir olma şansımız yoktu. Sadece bir çatıyı kapatmakla ve zemini parke döşemekle olmayacağını biliyorduk. Çünkü salonun ısıtması, soğutması, havalandırması, çalışan elemanlarının olması ve servis gibi giderlerin karşılanması gerekiyordu. Bu noktadan yola çıkarak Bandırma’nın da eksikliklerini göz önüne alarak Havuz, fitness gibi aktiviteleri de içinde barındıracak bir tesisi ortaya çıkardık. Buradan elde edilecek gelirle de Bandırmalı kızların basketbol oynamalarını sağlamayı hedefledik.
Tesisimiz üyelere özel bir yer. Sabah 07.00 de açılıp 24.00 da kapanıyor. İçinde bir basketbol sahamız, yarı olimpik bir yüzme havuzumuz, 2 adet saunamız ve Dünya standardında fitness salonlarımız ile kafeteryamız bulunuyor. 240 adet soyunma dolabımız bulunuyor. Yine tesisimiz içinde bir toplantı salonumuz da mevcut. Üyelerimiz için ayda 200 saat grup dersleri oluyor. Bu dersler içinde yoga, spinning ve kick boks yer alıyor. Bu yapısıyla da tesisimiz şehrin sosyalleşmesi adına önemli rol oynuyor.”
KADINLAR BÖLGESEL LİGİNE KATILACAĞIZ
Bandırma basketbol Kulübünü hedefleri asla bitmez diyen Bora öziş “ Esmanur’unda içinde bulunduğu 2004 yaş grubu artık lig oynayacak duruma geldi. Dolayısıyla 2020/2021 sezonunda Kadınlar Bölgesel basketbol Ligine katılma kararı aldık. Aileler, oyuncular ve teknik ekibimiz bu ligde başarılı olunacağına yürekten inanıyorlar. Yaş olarak küçük bir takım olsak da yürekleri büyük olan kızların bu ligde neler yapabileceğini hep beraber göreceğiz.” Dedi.  Cemal ATABEY

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Grand Asya Hotel