BANDIRMA’DA PROTOKOL BAYRAMLAŞTI

BANDIRMA’DA PROTOKOL BAYRAMLAŞTI

ABONE OL
29 Haziran 2023 14:30
BANDIRMA’DA PROTOKOL BAYRAMLAŞTI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kurban Bayramı dolayısıyla bayramın 1’inci günü Bandırma Nikah Salonu’nda protokol bayramlaşma Töreni yapıldı.
Törene Bandırma Kaymakamı Engin Aksakal, Ak Parti Balıkesir Milletvekili Ali Taylan Öztaylan6’ncı Ana Jet Üs Komutanı Hv. Plt. Tuğgeneral Selahattin Akalp, Belediye Başkanı Tolga Tosun, Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Yağar, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alparslan Serel, Emniyet Müdürü Soner Duran, İlçe Jandarma Komutan Vekili, AK Parti, Kent Konseyi Başkanı Serdar Polat, Bandırma İlçe Müftüsü Abdülhamid Pehlivan, siyasi parti başkanları, STK’lar, ve kurum müdürleri katıldı.

Tosun: İl olunca bayramlaşmalar daha güzel olacak

Nikah salonunda düzenlenen Kurban Bayramı bayramlaşma töreninde Başkan Tolga Tosun yaptığı konuşmada Bandırma’nın il olma konusunu gündeme getirdi. Başkan Tosun, “Bandırma il olursa önümüzdeki bayramları daha iyi şartlarla kutlayacağımızı paylaşıyorlar ve onların yanında oluyoruz. Bu davranış hem aile için duyguları hem de paylaşım duygusunu arttırıyor. Bayramlarda önemli olan bir arada birlik ve beraberlik içinde olmak. Önümüzdeki günlerde Bandırma il olursa daha iyi şartlarda, Bandırma’nın büyümesiyle kurban, dini ve milli bayramları en güzel şekilde kutlayacağımıza inanıyoruz. İnşallah önümüzdeki bayramlarda bu törenleri il olarak yapacağız. Herkese iyi bayramlar.” diye konuştu.

 

Akalp: Askerler için kurban olmak yaşama hakkından vazgeçmektir

6’ncı Ana Jet Üs Komutanı Hv. Plt. Tuğgeneral Selahattin Akalp, “Biz askerler açısından kurban olmak demek, kutsal bir hedef yolunda ve grubunda insanoğlunun en büyük hakkı olan yaşama hakkından başkaları huzur içinde yaşasın diye vazgeçebilmek demektir. Bu ülkeye de canını kolunu, bacağını verenlerin, gazilerin bıraktığı hayat ve tam şu anda gözü sınır ötesinde, yüreği memleketinde, eşinin, çoluğunun, çocuğunun yanında olan askerlerimiz sayesinde bu bayramları burada hep birlikte kutluyoruz. Hep birlikte nice güzel bayramlara nice geleceğe güvenle, özgürlük içinde birlikte yürüyeceğimiz bayramlara. İyi bayramlar.” dedi.

 

Aksakal: Bayramlaşma paylaşmak ve yardımlaşmaktır

Bandırma Kaymakamı Engin Aksakal, “Bayramlar yardımlaşmayı, hoşgörüyü, sevgiyi ve saygıyı ortak noktada bulmamızı sağlıyor. İmkânı olanlar kurban keserek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Bu konuda tüm vatandaşlarımız üzerine düşeni yapıyorlar. Kurban kesmek sadece bir alışkanlık ve geleneksellik değil aynı zamanda ihtiyaç sahiplerinin yerine kendimizi koymamız demek. Bizlere düşen başkalarını anlayarak sıkıntılarına ortak olmak. Bu özelliği geliştirirsek ekonomik ve sosyal sıkıntılarımızı da çözmüş oluruz.”

Öztaylan: Elimizden geleni değil yapılması gerekeni yapacağız

AK Parti Balıkesir Milletvekili Ali Taylan Öztaylan, “Bandırmalıların bayramını kutlayarak il konusunda yaşanan gelişmelerle ilgili bilgi verdi. Öztaylan, “Şu an tartışılan bir konu biz de Bandırma’nın il olması için elimizden geleni değil, ne yapılması gerekiyorsa onu yapacağız. Önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili gelişmeleri de sizlerle paylaşacağız.” dedi.

Kutlama töreni Bandırma Şehir Mezarlığı ziyaret edilerek son buldu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.