BANDIRMA’DA KENDİNE BİLE DEVA OLAMAYAN DEVA PARTİSİ - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA
casino siteleri

BANDIRMA’DA KENDİNE BİLE DEVA OLAMAYAN DEVA PARTİSİ

Bu haber 19 Mayıs 2022 - 12:52 'de eklendi ve 771 kez görüntülendi.

2015 yılına kadar Ak Parti’nin ekonomik politikalarını belirleyen siyasetçilerden biri olan Ali Babacan’ın kurduğu Demokrasi ve Atılım Partisi Bandırma’da nedense bir türlü dikiş tutturamadı. Ayşegül Özdemir’in kurucu başkanlığında Bandırma’ya “merhaba” diyen Deva Partisi bir kadın siyasetçinin vitriniyle siyasete olumlu başlamıştı. Genç, dinamik ve çalışkan bir siyasetçi portresi çizen Ayşegül Özdemir ile nedense yönetim kurulu üyelerinin enerjileri uyuşmadı. Önce 10 yönetim kurulu üyesi görevlerinden istifa ettiler. İstifalara karşın Başkan Özdemir görevini sürdürmeye devam etti.
Ak Parti’den istifa ederek Deva Partisi Balıkesir İl Başkanı olan Kemal Aydemir Bandırma’ya gelerek sorunlara çözüm bulma yerine sorunları ötelemeye çalışınca Deva Partisi’ndeki sıkıntılar artarak devam etti. Kuşkusuz bir partide il başkanlığı yapmak zor zenaattır. Her babayiğidin yapacağı iş de değildir. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’un kanatları altında siyaset yapmaya alışmış olan Kemal Aydemir Bandırma’daki sıkıntıları aşma adına adeta sınıfta kaldı. Neden Ayşegül Özdemir’in görevden alındığını bile kamuoyuna açıklayamayan Kemal Aydemir Deva Partisi’nin Bandırma’da ölü doğmasına neden oldu.
İl Başkanı Kemal Aydemir’den umudu kesen Deva Partisi üyelerinden 50 kişi daha sonra olağanüstü genel kurul istemiyle noter kanalıyla başvuruda bulundular. Bu başvuruları dikkate almayan Deva Partisi İl Başkanı Kemal Aydemir siyaseten uzunca bir süre Bandırma’ya bir ilçe başkanı arayışına girişti. Kime gittiyse ret yanıtı aldı. Sonunda Bandırma’nın başarılı doktorlarından biri olan Halil Şen’e bu görevi tebliğ etti. Halil Şen’in çabalarıyla yeni yönetim kurulu oluşturuldu. Resmi toplantılar yapmasalar da sosyal medyada yönetim kurulu olarak fotoğraflar verdiler. Ancak Deva’daki balayı yine kısa sürdü. Yönetim Kurulu ile Başkan Halil Şen arasında iddialara göre ekonomik sorunlar baş gösterince yönetim göreve başlamadan dağıldı. Kendine bile deva olamayan Deva Partisi için yönetim arayışları tekrar başladı. Büyük uğraşlar sonucunda Halil Şen yeni yönetim Kurulunu oluşturarak genel kurul kararı aldı ve 14 Mayıs günü için de duyurularını yaptılar.
Lakin hesapta olmayan bir başka başkan adayı ortaya çıktı. Avukat Ümit Bal aday olunca İl Başkanı Kemal Aydemir bir kez daha sahneye çıktı. İl başkanından kaybedeceğin seçime girme talimatı alan Halil Şen genel kurula 3 gün kala genel kurulu ileri bir tarihe öteledi. Sebep olarak sağlık nedenlerini ileri süren Halil Şen’e bende geçmiş olsun demek isterim.
Adında Demokrasi olan Demokrasi ve Atılım Partisi Bandırma’da ne kadar anti demokratik uygulama varsa hepsini hayata geçirdi. Kendine bile deva olamayan Deva Partisi böylece Bandırma’da ölü doğmuş oldu. Bu vakitten sonra kim başkan olacaksa Bandırma’da işi siyaseten çok zor olacaktır. Genel kurul yapılıp yeni başkan göreve başladığında öncelikle Ayşegül Özdemir’in hangi yanlışları yüzünden görevden alındığını, daha sonra genel kurulun niye iptal edildiğini açıklamak zorundadır. Sonra mı? Sonrası seçim sonuçları olarak Deva Partisi İl Başkanı Kemal Aydemir’in masasının üstündeki yerini alacaktır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .