BANDIRMA’DA İYİ PARTİ COŞKUSU

BANDIRMA’DA İYİ PARTİ COŞKUSU

ABONE OL
26 Şubat 2024 11:43
BANDIRMA’DA İYİ PARTİ COŞKUSU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İyi Parti Büyükşehir Belediye Başkam adayı ve Bandırma Belediye Başkan adayı Orhan Can Cumhuriyet Meydanında Bandırmalılar ile bir araya geldiler. Çok kalabalık bir kortej ile Cumhuriyet Meydanına gelen Orhan Can ve Turhan Çömez Balıkesir ve Bandırma ile ilgili projelerini halka anlattılar. Ilk kürsüye İyi Parti İlçe Başkanı Engin Can çıktı. Can Bandırmalıların eskimiş köhne siyasetlere mahkum olmadığını belirterek, İyi Parti olarak size üçüncü bir yol sunuyoruz dedi.

CAN: BANDIRMA CHP VE AKP’YE MAHKUM DEĞİLDİR

Bandırma Belediye Başkan Adayı Dr. Orhan Can, vaatlerini sıralayarak “  Bu zihniyetten tek kurtuluş İYİ Parti’dir. Biz bunu değiştirmek için yola çıktık. Kaynaklarımız hak ve adaletle paylaşılmıyor. Sokaklarda pankart ve afişler kaynıyor. Bandırma’da sadece Dursun Mirza ve Cemal Öztaylan yaşıyormuş gibi her yerde afişleri var. Siyasetin finansmanı sorgulanmalıdır. Bu kadar afişe harcanan paraya yazık değil mi? Beni başkan olarak seçerseniz kimsenin bir kuruş hakkı yenmeyecek yedirilmeyecek. Yemem, yedirtmem, yedirmeyiz. İşte bu yüzden İYİ Parti ile yola çıktım. Göreve gelir gelmez yapacağım ilk şey eğitim ile ilgili olacak. En az 5-6 tane son teknoloji akıllı kütüphaneler yapacağız. Sosyal yardımlara ihtiyaç var. Halkımız derin bir ekonomik kriz içinde. Tanzim satış mağazaları ve belediyeye ait kent lokantaları kuracağız. Kirada oturan dar gelirli emeklilerimize “İYİ Belediye Kart” ile yardım vereceğiz. Bu kart ile belediye tesislerinden indirimli olarak yararlanabilecekler. Kadınlara eğitim ve danışma merkezi kurulacak. Büyükşehir Belediye Başkanımız Turhan Çömez olunca, birlikte Bandırma için çalışacağız. Cinçukuru’nda Bandırmasporluların istediği stat için Bandırmaspor Kulübü ile masaya oturacağız. Bandırma’ya depreme dayanıklı akıllı binalar yapacağız. Betonu az yeşili bol bir Bandırma yaratacağız. Belediyenin tüm lüks araçlarını satacağım. Kapım her zaman açık olacak. Oy insanın namusudur. Bana oy verin demiyorum ama oyunuza sahip çıkın.”

ÇÖMEZ: ÇALANLARIN ELİNİ KIRMAZSAM NAMERTİM

Coşkulu alkışlar ile kürsüye çıkan  İyi Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turhan Çömez “İYİ kadroların yönettiği ülkede bolluk ve bereket gelecek. Kimin eli çalmaya uzanırsa kırmazsam namerdim. Diğerleri çalmaktan çırpmaktan başka bir şey yapmadı. Biz bunu değiştirmeye geliyoruz. Beni Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçerseniz yeşil bir kentte, sosyal donatıları olan bir kentte, ulaşımı rahatlamış bir kentte, toplumsal kalkınmasını tamamlamış bir kentte nasıl yaşanır onu göreceksiniz. Yaşlısıyla, genciyle, çocuğuyla, kadınıyla, engellisiyle modern bir kentte nasıl huzurlu, müreffeh, rahat yaşanır göreceksiniz.

Bandırma Adayı Orhan Can ile birlikte projeler üreteceklerini söyleyen Çömez, “Orhan Can kardeşim benim yarım asırdır tanıdığım sevdiğim ve güvendiğim bir kardeşimdir. Onunla birlikte Balıkesir’e ve Bandırma’ya çok güzel projeler kazandıracağız. Çok güzel bir kentte yaşayacaksınız. Huzurlu bir kentte yaşayacaksınız. Birlikte kuruşunuzun çalınmadığı bir idare ile yaşayacaksınız. Herkesin dostça, kardeşçe yaşadığı bir kentte yaşayacaksınız. Bütün sorunları kademe kademe çözülmüş, medeni bir kente yaşayacaksınız ve bu kenti hep beraber el birliğiyle yöneteceğiz. Balıkesir’in sorunlarını biliyoruz. Bu sorunların hepsine bir çözümümüz var. Balıkesir’i nasıl yöneteceğimiz ile ilgili anayasa gibi kitap çıkardık. Tüm projelerimize burada yer verdik. Balıkesir ve Bandırma 31 Mart’ta bir karar verecek. Artık hırsızlığa son, yalana, talana ve ranta son diyecek. Artık iyi insanların iktidarı geliyor. İYİ kadrolar geliyor. Diye konuştu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.