BANDIRMA’DA AK PARTİ VAR MI?

BANDIRMA’DA AK PARTİ VAR MI?

ABONE OL
24 Haziran 2024 14:57
BANDIRMA’DA AK PARTİ VAR MI?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Siyaset yapmanın her babayiğidin harcı olmadığına inananlardanım. 1 sene gibi siyaset de çok kısa sayılabilecek tecrübem bile bana bunu gerçeği öğretti. İlkeli bir siyaset yapmak bu partiler çerçevesinde pek olsası olmadığını düşünüyorum. Bir şekilde süre gelen çarkın içinde yok olmak istemiyorsan o çarka çomak sokmayacaksın. Sorgulamayacak, eleştirmeyecek ve liderine sadık olacaksın. Yapılan yanlışları asla partinde dile getirmeyeceksin. Aksi taktirde parti büyüklerin senin ipini çekiveriyor. Ülkemizde sağ partilerin geleneği olan itaat kültürü zaten bunu sana parti disiplini olarak öğretiliyor. Tüzükleri ve parti programları asla sosyal demokrat olmayan lakin ülkemizde sol parti olarak tanımlanan partilerde ise bu hizipçiliği önleme adı altında hayata geçiriliyor. Siyaset böyle yapılınca da duruşu olan, üretebilecek kapasiteleri olan insanlar ülkemizde siyaseti sadece uzaktan izliyorlar. Siyasetin yapılacağı yerler de, hem partiler hem de siyasiler için büyük önem taşıyor. Örneğin halkın dini ve milli duygularının önde olduğu Orta Anadolu gibi yerlerde sol adına siyaset yapmak zordur. Ya da İzmir gibi kültür seviyelerinin yüksek olduğu sahil bölgelerinde dini ve milli söylemler size seçim kazandırmaz.

Bandırma’da siyaset son 20 yıldan bu yana sola evrildi. Neden ve nasıl olduğunun başta Ak Parti olmak üzere seçim kazanmayan partiler ise asla analiz yapmıyorlar. Yapıyorlarsa da sonuçlar yanlış yaptıklarını gösteriyor. 31 Mart seçimlerinde yıllardır süren gelenek devam etti ve CHP benim öngöremeyeceğim bir farkla seçimleri kazandı. Adayların yarışmadığı bir seçim olmasına inansam da sonuçta Ak Parti Bandırma’da yine hüsrana uğradı. O günden bu yana da Ak Parti Bandırma’da beyaz teslim bayrağını çekti. Uzun bir süreden bu yana Bandırma’da Ak Parti sanki çalışmalara ara verdi. Parti binası çok da açılmıyor. Yönetim kurulu kimdir, ne yapıyorlar bilen yok . Vekaleten yürütülen ilçe başkanlığı için bir atama yapılmıyor. Mehmet Doğan meclis üyesi olmasına karşın tek başına sosyal medya da başkanlık rolü üstleniyor. Belki de ilk kez bu bayramda Bandırma İlçe Örgütünde bayramlaşma yapılmadı. Buna gerekçe olarak da İl Başkanlığının kutlamayı Balıkesir’de yapması gösterildi. Işine gelen inansın. İlçe başkanı olmak isteyen bu konuda da çok arzulu olan Mehmet Doğan nedense başkan olarak atanmıyor. Milletvekili Ali Taylan Öztaylan’ın istediği isminde Bandırma’da karşılığı olmadığı, örgütü toparlamayacağı görüşü hakim. Istekli olan ben bu görevi layıkıyla yapacak bilgi ve birikimim var diyen kişi de kenarda bekletiliyor. Vesselam seçimlerden bu yana Bandırma’da Ak Parti kepenkleri kapatmış vaziyette.

Ak Partili değilsin, sana ne diyenler olacağını biliyorum. Lakin ortada muhalefet olmayınca ülke nasıl sahipsiz kalıyorsa, Bandırma’da da yerel yönetim denetlenmeyecek, hizmet için zorlanmayacak. Muhalefet baskısı iktidarı her zaman daha iyisini yapmaya iter. Ben de Bandırma’da aktif ve etkin bir Ak Parti’nin CHP Belediyeciliğini pozitif etkileyeceğini düşünüyorum. Sonuç ne olur bilmem. Ak Parti üzerindeki ölü toprağını atabilir mi ? Yeni yöentim kurulu oluşturulup Bandırma için çalışır mı ? Yeni başkan kim olur yaşayarak göreceğiz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.