BANDIRMA'DA 5 BİN KİŞİ AŞILANDI - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

BANDIRMA’DA 5 BİN KİŞİ AŞILANDI

Bu haber 04 Şubat 2021 - 14:10 'de eklendi ve 1.992 kez görüntülendi.

Son dönemde koronovirüs vakalarındaki düşüş ev ziyaretlerinin artması sonucunda tekrar yükselişe geçti. Vakalardaki düşüş nedeniyle vatandaşların tedbirleri azaltması ve aile arası ziyaretlerinin artması sonucunda vaka sayılarında kısmi yükseliş yaşandı. Bu artışa mutasyon geçirmiş virüsün ülkemizde görülmesi, bulaş hızının artması da vaka artışlarında önemli faktör olarak yer aldı.

Pandemi kısıtlamaları ile Bandırma’daki vaka sayılarında %70-80 oranında düşüş yaşanmış ve Devlet Hastanesinde de yaşanılan yoğunluk sona ermişti. Vaka sayılarındaki bu düşüş vatandaşların tedbirleri bir kenara bırakmasına neden olunca Bandırma’daki vaka sayılarında artış yaşanıyor. Bu konuda vatandaşları uyaran yetkililer, evler arasındaki ziyaretlerin bitirilmesi gerektiğini vurgulayarak, aynı aileden olmayan kişilerin aynı taksilere binmemelerini istedi.

Son dönemde virüs yükü yüksek olan Koronovirüs hastaları, mutasyonlu virüs tedbirleri çerçevesinde Balıkesir’e sevk edilmeye başlandı.

AŞILAMALAR HIZLA DEVAM EDİYOR

Bandırma’da başlayan aşılama çalışmalarında aşının bitmesi nedeniyle ara verilmişti. Çok kısa sürede tedarik edilen aşılar ile Bandırma’da aşılama çalışmaları kaldığı yerden devam ediyor. 85 yaş üstü vatandaşlar isterlerse sağlık kuruluşlarında, evden çıkamayacak durumda olan vatandaşlar ise evlerinde aşılanıyor. 75 yaş üstü vatandaşlar ise randevu almak koşuluyla hastanelerde ve sağlık ocaklarında aşılanıyorlar. Şu ana kadar sağlık personelleri de dahil olmak üzere yaklaşık Bandırma’da 5 Bin kişiye Koronovirüs aşısı yapıldı.

Yaşlı Bakım Evinde kalan 42 yaşlı vatandaştan 5 vatandaşın vefat ettiğini söyleyen yetkililer, 37 vatandaş iyileşerek tekrar Yaşlı Bakım evine gönderildiğini ifade ettiler.

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.