BANDIRMA’DA 3 MAHALLEYE DEPREM İZLEME İSTASYONU KURULACAK - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

BANDIRMA’DA 3 MAHALLEYE DEPREM İZLEME İSTASYONU KURULACAK

Bu haber 07 Mart 2021 - 13:07 'de eklendi ve 8.141 kez görüntülendi.

Doğa Hareketleri Araştırma Derneği ile protokol imzalanması Mart Ayı Belediye Meclis Toplantısından gündeme geldi. İnceleme ve Araştırma Komisyonu ile Deprem Afet Komisyonu konuyu inceleyecek. Protokol imzalanırsa Şirinçavuş, Yeni Sığırcı ve Erikli Kırsal Mahallerine deprem izleme istasyonu kurulacak.

 Konuyla ilgili Bandırma Belediye Meclisinde bir sunum yapan Doğa Hareketleri Araştırma Derneği Başkanı Fuat Agalday  il ve ilçelerde yaptıkları çalışmalar konusunda bilgi verdi.

Agalday, “Amacımız depremlerle ilgili ARGE faaliyetleri yürütmek. Türkiye’nin ilk Sismometresini ürettik. 45 üyemiz var. 24 saat çalışan istasyonlarımız çeşitli sensörlerle verileri İstanbul’daki merkezimize 4,5 G üzerinden iletiyor, biz de bunları inceliyoruz. AFAD ile 2013 yılında protokol imzaladık. Şu ana kadar 36 yerel yönetimle istasyon kurulması için protokol imzaladık. Bunlarla birlikte hepsinin toplamı 117 istasyona ulaşıyor.  Şu an bizim yazılımlarımız devam ediyor, amacımız 48 saat içinde depremi haber verebilmek.  Türkiye’de bu alanda çalışma yok. Sismometre bile yoktu.” dedi.

&nbps

Bandırma Araba Servisi

&nbps;

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.