BANDIRMA VAPURU SAMSUN'DA KALACAK, SON KURŞUN ANITI İLK PROJESİNE GÖRE YENİDEN YAPILACAK - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

BANDIRMA VAPURU SAMSUN’DA KALACAK, SON KURŞUN ANITI İLK PROJESİNE GÖRE YENİDEN YAPILACAK

Bu haber 12 Ekim 2021 - 18:56 'de eklendi ve 514 kez görüntülendi.

Bandırma’da uzun yıllardır tartışma konusu olan ve Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü İstanbul’dan Samsun’a ulaştırarak Kurtuluş Savaşımızın başlamasında tarihi misyonu bulunan “Bandırma Vapuru” nun birebir maketinin Bandırma’ya kazandırılması konusuna nokta konuldu. Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun Bandırma Vapuru’nun 5 yıllık stratejik planlamadan çıkarıldığını ifade ederek, “Bandırma Vapuru projesini 5 yıllık stratejik planlamamızdan çıkardık. Bunun yerine Ayyıldız Tepe’deki Son Kurşun Anıtı’nı planımıza aldık. Bunun da araştırmasını yaparken Bandırma Vapuru’nun sadece Bandırma adını taşıdığını, doğru yerinin Samsun’da olması gerektiği bize tarihçiler ve uzman arkadaşlarca söylendi. Bu nedenle biz de Bandırma Vapuru’nu 5 yıllık stratejik planımızdan çıkararak Bandırma tarihini daha doğru yansıtabilecek, toplum tarafından ve ülke tarafından kabul edilmiş bir Son Kurşun Anıtı’nın eski planlaması ile yapılmasını planlamamıza dahil ettik” dedi.

Başkan Tosun’un bu ifadelerinin ardından hemen hemen her Belediye Başkanı’nın döneminde yeniden gündeme gelen Bandırma Vapuru’nun birebir maketinin sahile konulması projesi de en azından Başkan Tosun döneminde rafa kaldırılmış oldu.

&nbps

Bandırma Araba Servisi

&nbps;

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.