BANDIRMA TİCARETHANE GİBİ Mİ YÖNETİLİYOR? - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

BANDIRMA TİCARETHANE GİBİ Mİ YÖNETİLİYOR?

Bu haber 04 Eylül 2020 - 12:10 'de eklendi ve 1.286 kez görüntülendi.

Bir süredir bazı çevreler Bandırma’da siyasetin bittiğini, kentin bir ticarethane mantığı ile yönetildiğini yüksek sesle konuşmaya başladılar. Bu düşüncede olanlara göre Büyükşehir ile çekişmenin sona ermesi, ortak hareket etme yetisinin gelişmesi, Ak Parti Meclis üyelerinin muhalefet yapmamaları, Büyükşehir Meclisinde kararların ortak alınabilmesi, siyasetin bittiği anlamını taşıyor. Belli isimlerin her platformda öne çıkmaları kuşkusuz bu kişilerin savlarına temel teşkil ediyor.
Bu hafta Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun ile yaptığım söyleşi de lafı dolandırmadan bu soruyu kendisine sordum. Gerçekten Bandırma’da siyaset yapılmıyor mu? Bandırma Belediyesini, Büyükşehir Belediyesi ve Ticaret Odası ile beraber ticarethane gibi mi yönetiyorsunuz diyerek yekten konuya girdim. Siyasiler genel olarak böyle direk zülfüyara dokunan soruların sorulmasından pek hoşlanmazlar. Lakin Tolga Tosun bu sorunun sorulmasından hiç gocunmadı. Sakin sakin başladı anlatmaya “Bu zihniyetteki kişilerin amacı asla hizmet üretmek olmamıştır. Kendilerinin siyasi gelecekleri hizmet anlayışlarının her zaman önüne geçmiştir. Bandırma Ticarethane mantığı ile yönetiliyor söylemleri bu niyetlerinin tezahürüdür.” Dedi.
Peki, nereden çıkıyor böylesine düşünceler? Meclis üyeleri seçilirken Ticaret Odasının ağırlığı olduğu konusu o tarihlerde çokça konuşulmuştu. Tolga Tosun ile Yücel Yılmaz arasında zamanla oluşan diyaloglar, Yücel Yılmaz’ın Ak Partili meclis üyelerine söylediği iddia edilen seçimlere 6 ay kalana kadar siyaset yapılmayacak şeklindeki sözleri, aradan geçen 1,5 senede Belediye Meclisinde Ak Partili üyelerin her kararda yapıcı olması, hiç itiraz etmemesi Bandırma’nın siyasi bir erk tarafından yönetilmediği şeklinde bir algı doğmasına neden oldu. Bunun bir algı mı yoksa gerçek bir olgu mu olduğunun kararını siz okurlara bırakmak istiyorum.
Tolga Tosun’un bizler Bandırma’ya hizmet için seçildik, şimdi siyaset zamanı değil hizmet zamanıdır. Zamanı gelince siyasetin en kralını da yaparız sözlerinin oldukça önemli olduğunu düşünüyorum. Bu Tolga Tosun’un tercihidir ve saygı duyulmalıdır. Kavga etmeden, kaos yaratmadan Büyükşehir ile beraber Bandırma için hizmet üretmek istiyor. Bu yaklaşımın Bandırma’ya ne kazandırdığını ya da neler kaybettirdiğini 3 sene sonra tüm çıplaklığı ile göreceğiz. Siyasi çekişmelerle geçen 5 yılın Bandırma için kaybedilen yıllar olduğunu düşünüyorum. İşte tam bu noktada Tolga Tosun’un bu yaklaşımının Büyükşehir Belediyesindeki karşılık bulması gerekiyor. Yücel Yılmaz’ın da bu yapıcı yaklaşımları görmesi ve 5 yıldan bu yana Bandırma’da çivi bile çakmayan Büyükşehrin olanaklarını Bandırma’ya taşımasını bekliyorum.
Birçok okurumun hayal alemindesin sözlerini de duyar gibiyim. Balıkesir ile Bandırma arasındaki rekabeti en yoğun yaşayan bir yaş grubunun içindeyim. Bandırma’nın il olmasını isteyen bunun hayallerini kuranlardan biriyim. Bu hayallerimden vazgeçtim mi? Asla. Lakin bu hayallerin gerçek olmasına kadar geçecek sürede Bandırma’nın hizmet almasını istiyorum. Dursun Mirza’nın 7 sene önceki projelerinin gerçekleşmesini, Tolga Tosun vaatlerinin vücut bulmasını bekliyorum. Bunlar kavga edilerek olmadı. Yıllardan bu yan Büyükşehirden hizmet alma noktasında sefilleri oynayan bir ilçe olduk. Şimdi Tolga Başkan birilerinin iddia ettiği gibi Ticarethane mantığı ile bu hizmetleri alacaksa varsın Bandırma Ticarethane gibi yönetilsin. Bu mantık asla teslim olma mantığı değildir. Bakalım Balıkesir bu yaklaşım ile de Bandırma’yı yok sayacak ise korkarım yapacak başka bir şeyimiz de kalmayacak.

Bandırma Araba Servisi

&nbps;

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .