BANDIRMA TİCARET BORSASI LABORATUVARI'NIN KAPASİTESİ VE TEKNOLOJİSİ GELİŞECEK - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

BANDIRMA TİCARET BORSASI LABORATUVARI’NIN KAPASİTESİ VE TEKNOLOJİSİ GELİŞECEK

Bu haber 05 Haziran 2020 - 11:04 'de eklendi ve 241 kez görüntülendi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda belirlenen, Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın (GMKA) Teklif Çağrısı olan “Sanayi Altyapısının Geliştirilmesi” (SAGE) Mali Destek Programı kapsamında, Bandırma Ticaret Borsası’nın desteklenmeye hak kazanan “Güçlü Laboratuvar, Yenilikçi ve Rekabetçi Sanayi” projesinin imza töreni gerçekleştirildi.
Tören, Bandırma Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ertunç İşbay, proje sorumlusu Eyyüp Arslan ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) Genel Sekreteri Hasan İskender’in katılımı ile Ajans hizmet binasında gerçekleştirildi.
Proje ile borsanın mevcuttaki laboratuvarının kapasitesinin artırılması ve uluslararası standartlarda yeni cihazlar alınarak yenilikçi yöntemler kullanılabilmesi amaçlanıyor. Mevcut durumda aktif şekilde kullanılan fakat üreticilerden gelen talebi karşılamak konusunda yetersiz kalan mevcut kapasitesi ve teknik donanımı nedeniyle Bandırma Ticaret Borsası laboratuvarına yeni cihazlar alarak kapasitesini ve teknolojisini geliştirecek. Projenin TR22 Bölgesinde (Balıkesir – Çanakkale) gıda sektöründe faaliyet gösteren tarıma dayalı üretim ve ticaret yapan kurum ve kuruluşlar ile tarımsal hammaddeye dayalı sanayi kuruluşlarının kalite ve katma değer üretme düzeylerinin artırılmasına katkı sağlanması hedefleniyor.
Lisanslı Depo Kurulum Süreçleri İstişare Edildi
Törende ayrıca tarım ürünlerinin markalaştırılması ve katma değerinin artırılması açısından önem arz eden ve GMKA bünyesindeki Kırsal Ekonominin Geliştirilmesi Birimi tarafından Bandırma’da hububat alanında ilerleyen lisanslı depo kurulması sürecinin takip edilmesi ve karşılaşılabilecek bürokratik veya teknik engellerin aşılması hususuna katkı sunulması yaklaşımıyla, lisanslı deponun süreçleriyle ilgili konular da istişare edildi.

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Grand Asya Hotel