BANDIRMA SAHİPSİZ BİR KENT - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

BANDIRMA SAHİPSİZ BİR KENT

Bu haber 07 Şubat 2020 - 10:52 'de eklendi ve 1.168 kez görüntülendi.

Yeni göreve atanan MHP İlçe Başkanı Bekir Bozkurt ilk röportajını Şehir Gazetesine verdi. Hafta başında İdlib’de şehit olan askerlere rahmet, acılı ailelere başsağlığı, yaralı askerlerimize de acil şifalar diliyorum diyen Bekir Bozkurt tüm ülke olarak Mehmetçiklerimizin yanındayız dedi.

SADECE ÇÖP TOPLAYIP TEMİZLİK YAPILIYOR
Bandırma’nın 3 dönemden bu yana CHP’li belediyeler tarafından yönetildiğinin altını çizen MHP İlçe Başkanı Bekir Bozkurt “ Yerel yönetim sadece çöp toplama, temizlik gibi rutin işleri devam ettiriyor. Ancak Bandırma’ya iş ve aş getirecek projelere imza atmıyor. Bandırma’nın sanayileşmesi ve markalaşma konularında yerel siyasetçiler ve milletvekilleri kıllarını bile kıpırdatmıyorlar. Bandırma ne yazık ki sahipsiz bir kent durumuna düştü.
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile Bandırma Belediyesinin farklı partilerden olması geçen dönem sıkıntıların kaynağı haline geldi. Hizmet yerine siyaset yapıldı. Yerel yönetimler vizyon projeler üretme noktasında çaba sarf etmedi. Kentin tüm bileşenleri belediyeler, STK’lar, Üniversite ve kentin akil insanları bir araya gelerek bu kente ivme kazandıracak projeler geliştiremediler.”
BANDIRMA’NIN BİR KİMLİĞİ OLMALI
Bandırma’nın bir kimliğinin olması gerektiğini belirten Bekir Bozkurt “ Bandırma hala ne yönde gelişeceğini, kent olarak kimlik olarak neyi benimseyeceğinin kararını hala veremedi. Bandırma artık sanayi kenti mi, Üniversite kenti mi, tarım kenti mi yoksa turizm kenti mi olacağına karar vermeli ve adımlarını projelerini bu yöne kaydırmalıdır.
Bandırma denizi olan ancak denizine girilmeyen bir kent. Sanayileşme ve kentin evsel atıkları Bandırma Körfezini adeta yok etti. Yapılması planlanan arıtma tesisleri bu kirliliği kısmen önleyecek. Yani Bandırma’nın bir turizm kenti olması pek olası gözükmüyor. Üniversitesi ve sanayi tesisleriyle Bandırma artık bu yöne kanalize olmalı diye düşünüyorum. 13 Bin üniversite öğrencisinin kent ekonomisine katkısını yadsıyamayız.
Bandırma’nın artan nüfusuna paralel olarak yeni iş sahalarına ihtiyacı var. Genç nüfus aş ve iş istiyor. Bu yüzden Bandırma hak ettiği yatırımları almalıdır. Geciken yatırımların bu dönem geleceğini umuyorum.
BANDIRMA YEŞİLİ OLMAYAN BETON YIĞINI HALİNE GELDİ
Yaşadığımız kent olan Bandırma ne yazık ki yeşil fakiri beton yığını halini aldı. Ağaçlar yerlerini beton yığınlarına bıraktı. Çarpık kentleşme Bandırma’nın kaderi oldu. Bandırma’yı yönetenler bu konuda ivedi adımlar atmak zorundadır. Hemen hemen artık her kentte Millet Parklerı hayata geçirilirken Bandırma’da bu konuda çalışma yapılmıyor. Büyük proje yapılarak yerel yönetime kaynak olacağı ifade edilen Cin Çukuru kentin en güzel yerinde otopark olarak kullanılıyor. Maddi getiriler göz ardı edilerek Cin Çukurunu Millet Parkı yapılsın. Alt katları otopark üst alanları oyun ve spor alanları yapılarak ağaçlandırılsın.
Yıkılan Evyapan Okulu ve Çocuk Sarayı içinde aynı projeler geliştirilebilir. Bandırma’nın bir yandan otopark sorunu çözülürken diğer yandan da yeşil alanlara da kavuşmuş olacaktır. Yol ve kaldırım işgallerinin Bandırma’da önü alınamıyor. Bu konuda önlem alınması gerekiyor. Parayı veririm istediğim işgalini yaparım mantığı Bandırma’da son bulmalıdır.”  Cemal ATABEY

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.