BANDIRMA PARTİSİNDEN ANKARA ÇIKARMASI

BANDIRMA PARTİSİNDEN ANKARA ÇIKARMASI

ABONE OL
19 Nisan 2024 18:05
BANDIRMA PARTİSİNDEN ANKARA ÇIKARMASI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ticaret Borsası eski başkanı merhum Halit Sezgin’in literatüre kazandırdığı Bandırma Partisi bileşenleri Ankara’da siyasi parti genel merkezlerini ziyaret ederek Bandırma’nın sorunlarını ve taleplerini aktardılar.

Geçen hafta içinde Ticaret Odası Başkanı Adem Yılmaz, Borsa Başkanı Can Ata Tan, BANSİAD Başkanı Funda Dedeoğlu, Mimarlar Odası temsilcisi Mehmet Ali Ozar ve Kasaplar Odası Başkanı Şerafettin Çıkar Ak Parti, CHP, İyi Parti ve MHP Genel başkan yardımcıları ile bir araya gelerek hazırladıkları Bandırma raporunu teslim ettiler.

BANDIRMALI MİLLETVEKİLİ İSTİYORUZ

Basınla bir araya gelen Bandırma Partisi bileşenleri Ankara ziyaretleri hakkında bilgi verdiler. Heyet adına açıklamalarda bulunan Ticaret Odası Başkanı Adem Yılmaz “ Siyasi parti genel merkezlerini ziyarette hazırladığımız Yükselen şehir Bandırma dosyasını takdim ettik. Arkadaşlarımızla beraber özellikle şehrimizin beklentilerini dile getirdik. Uzunca bir süredir Bandırma’da yaşayan, Bandırma’nın sorunlarını bilen bir milletvekili olmamasının sıkıntılarını anlattık. Bu dönem tüm siyasi partilerden sıralamalara Bandırmalı adaylar konmasını istedik. Mevcut milletvekillerinin Bandırma sürecini iyi idare edemediklerini söyledik.

TARIM ALANLARI SANAYİ ALANINA DÖNÜŞTÜRÜLMESİN

Bizler şehrimizin gelişmesine değer katacak sanayi yatırımlarını istiyoruz. Ancak bu sanayi yatırımlarının değerli tarım arazilerinin üstene kurulmasını istemiyoruz. Bu çerçevede yeni kurulmakta olan Marmara OSB nin genişlemesine izin vermeyeceğiz.

BANDIRMA’YA ZİRAAT LİSESİ VE ZİRAAT FAKÜLTESİ AÇILMALIDIR

Bandırma tarımsal potansiyeli yüksek, uygun iklim ve ürün potansiyeline sahip bir şehir. Böylesine verimli toprakların olduğu yöreye Ziraat Lisesi ve Ziraat Fakültesi kurulmasının bölge tarımına büyük bir katkı yapacağına inanıyoruz. Ziraat Lisesi için bir hayırseverin de 23 dönüm arazi bağışlayacağı gibi bir durumda söz konusudur.

TIP FAKÜLTESİ BİNASI VE YENİ BİR HASTANE İHTİYACIMIZ VAR

Yeni açılan Tıp fakültemiz için bina ihtiyacımız var. Eğitim ve Araştırma Hastanemiz Bandırma’nın yanı sıra Gönen, Erdek, Manyas, Marmara, Biga ve Susurluk gibi ilçeler adeta bölge hastanesi hizmeti veriyor. Hastane binamız eski ve küçüktür. Bandırma’nın acilen yeni bir hastaneye ihtiyacı vardı.

YENİ BİR STAT İSTİYORUZ

Bandırma’nı en büyük markalarından biri olan Bandırmaspor ‘un maçlarını oynayabileceği aydınlatılmaları olan yeni bir stada ihtiyacı var. Mevcut stadın uçuş konisi içinde olması nedeniyle ışıklandırılması mümkün olmuyor. Süper ligin kapısından dönen kente yakışacak yeni bir stad talebimizi bir kez daha yetkililer bildirdik. “

BANDIRMA’NIN İL OMASI MECBURİYETTİR

Güney Marmara’nın en büyük şehri olan Bandırma’nın artık kalıbına sığmadığını dile getiren Ticaret Odası Başkanı Adem Yılmaz “ Bandırma Partisi olarak diyoruz ki, Bandırma’nın il olması mecburiyettir. Barındırdığı sanayi, tarım, turizm ve artan ticaret hacmi ile Bandırma il olmayı en çok hak eden ilçelerin başında geliyor. Ziyaret ettiğimiz tüm siyasi partilere bu gerçeği tüm çıplaklığı ile anlattık. “ Dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.