ÖZTAYLAN : BANDIRMA’NIN 60 BİN KONUTA İHTİYACI VAR… EN İYİ ŞEHİR PLANCILARI İLE ÇALIŞACAĞIZ

ÖZTAYLAN : BANDIRMA’NIN 60 BİN KONUTA İHTİYACI VAR… EN İYİ ŞEHİR PLANCILARI İLE ÇALIŞACAĞIZ

ABONE OL
10 Şubat 2024 12:19
ÖZTAYLAN : BANDIRMA’NIN 60 BİN KONUTA İHTİYACI VAR… EN İYİ ŞEHİR PLANCILARI İLE ÇALIŞACAĞIZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ak Parti Bandırma Belediye Başkan Adayı Cemal Öztaylan,  Şoförler ve Otomobilciler Odası, Liman Damperli Taşıyıcılar Kooperatifi ve Balıkçılar Manavlar ve Pazarcılar Odasını ziyaret etti. Ziyarette Bandırma’nın son 15 senesinin kaybedildiğini söyleyen Öztaylan “ Bu 15 seneyi telafi etmek ve Bandırma’ya hak ettiği hizmeti getirmek adına sizden Ak Parti için değil Bandırma Partisi için emanet oy istiyorum. “ Dedi.

İlk önce Şoförler ve Otomobilciler Odasını ziyaret eden Cemal Öztaylan, Başkan Osman Çapar’dan sorunları ile ilgili olarak bilgi aldı. Ulaşımdaki sıkıntılar, kavşak yapımları, otopark ve yolların genel durumu hakkında sıkıntıları dile getiren Osman Çapar önceliklerinin tabi ki Bandırma olduğunu ifade etti.

Liman Damperli Taşıyıcılar Kooperatifinde Başkan Cevdet Bülbül ile bir araya gelen Cemal Öztaylan, Bandırma’nın ve doğal olarak da taşıyıcıların sorunlarını iyi bildiğini söyledi.

Son olarak Balıkçılar, Manavlar  ve Pazarcılar Odasına giden Ak Parti Belediye Başkan Adayı Cemal Öztaylan oda başkanı Erkan Alpsu ile görüştü. Başkan Alpsu özellikle zincir marketlerin her türlü ürünü sattıklarını belirterek soruna çözüm bulunmasını istedi.

Bandırma 15 senesini heba etti

Tüm başkanların sorunlarını dinleyen Cemal Öztaylan “ Ben hep siyaset içinde oldum. Çocuklarımın okuma bayramlarına ve mezuniyet törenlerine bile katılamadım. Tek derdimiz her zaman Bandırma oldu. Hiçbir zaman benim için çaldı çırptı diyemediler. Ne yazık ki Bandırma hizmet yönünden 15 senesini heba etti. Şimdi 70 yaşında, 18 yaşımdaki azim ve kararlılık ile Bandırma’nın kaybettiği 15 seneyi telafi etmek için yola çıkıyoruz. Öncelikle Üniversite ve Hastane kavşağındaki sıkıntıyı aşmak için geçici olarak yan yolları genişletiyoruz. Hastane ihtiyacımız var. bunun için 250 odalı 450 yataklı hastaneyi Bandırma’ya kazandırıyoruz. Bandırma içindeki yollardaki çukurları da en kısa süre onaracağız.

Kimsenin ekmeği ile oynamam

Ben başkanlığım sürecinde Bandırma Belediyesinde 358 personel çalışıyordu. Şimdi çalışan personel sayısı Büyükşehire gidenler haricinde 1000 olmuş. Asla Bandırma Belediye çalışanlarından kimseyi işten çıkarmayacağım. Zira ekmek kutsaldır. Ancak iş yapamayan çalışmayan personelimin çalışmasını sağlayacağım. Belediye gelirlerinin % 62’i personel maaşlarına gidiyor. Benim zamanımda bu oran % 24 idi. Benim ne şoförüm nede korumalarım vardı. Yine öyle olacak. Kaynaklar israf edilmeyecek. Kimseye çıkar sağlanmayacak.

Acil 60 bin konut ihtiyacı olacak

Rant peşinde olanlar bizim yanımızda yer almayacak. Ülkenin en iyi şehir planlamacısını getireceğiz. Gönen ile aramızda birçok sanayi bölgesi yer alıyor. Yakın zamanda 190 yeni fabrikanın temeli atıldı. Yaklaşık aileler ile beraber demek ki 200 bin kişi Bandırma’ya gelecek. Bunun için Bandırma’nın kısa sürede 60 bin konuta ihtiyacı olacak. Bu konuda Gönen ile entegre olmak zorundayız. Ülkenin en sağlam inşaat firmaları ile çalışacağız. “ Dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.