BANDIRMA İLE ENTEGRE OLAN MAHALLE KONUMUNA GELDİK - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

BANDIRMA İLE ENTEGRE OLAN MAHALLE KONUMUNA GELDİK

Bu haber 16 Ekim 2020 - 9:46 'de eklendi ve 1.404 kez görüntülendi.

 

100. Yıl Mahallesi Muhtarı Celil Uzer mahallesinin sorunlarını Şehir Gazetesine anlattı.

6 dönemden bu yana 100. Yıl mahallesinde muhtarlık görevini yürüttüğünü belirten Celil Uzer “Bu zaman zarfında 100. Yıl Mahallesinin çok uzun mesafeler kat ettiğini rahatlıkla söyleyebilirim. Kenarda kırsal bir mahalle konumunda olan 100. Yıl Mahallesi artık Bandırma ile entegre olmuş merkez mahalle konumuna geldi. Yapılaşma ve buna bağlı olarak nüfus giderek arttı.100. Yıl Mahallesi şu an itibari ile yapılaşmanın en yoğun yaşandığı mahallerinden biri durumunda. Boş arazilere apartmanlar dikilirken, tek katlı evlerde yerlerini çok katlı binalara bırakıyor. Kuşkusuz buda alt yapı sorunlarını beraberinde getiriyor. Yeni inşaatların kazdıkları yollar bir türlü onarılmıyor. Mahallemizin temel sorunlardan biri yollarımızın kötü durumda olmasıdır. Kayacık Caddesinde kaldırım ve asfalt sorunumuz devam ediyor. Tel boyundaki yolarımızın durumu ise içler acısı. Genel olarak mahallemizdeki tüm yolların bakım ve onarıma ihtiyacı var.”

Seçim döneminde verilen sözler çerçevesinde kapalı pazaryeri projesinin hayata geçirilmesini beklediklerini söyleyen muhtar Celil Uzer “Pandemi dolayısıyla projelerde sıkıntılar yaşandığını biliyoruz. Ancak bu proje mahallemiz için önemli bir yatırım olduğunun da farkındayız.

  1. Yıl Okulumuzun eski binası oldukça eskimiş ve onarım bekleyen bir bina. Özellikle zemindeki sıkıntılar sorun teşkil ediyor. Lavabo ve kapıların yenilenmesi, iç dış boya yapılması gerekiyor. Mahalledeki çöp konteynerinin büyük bir bölümü hasarlı ya tekerlekleri kırılmış ya delinmiş durumdalar. 7 Nolu Sağlık Ocağımız mahallemiz için yeterli durumda bu konuda sıkıntı yaşamıyoruz.

Sağlık Ocağından girerek 1557 ve 1538 sokaktan devam eden Nato Caddesine kadar olan yol güzergahında sadece durak levhaları var. Bu yol boyunca kapalı durak yapılması yönünde talebimiz mevcut. Mahalle sakinlerimizin Ulaşım AŞ’den araçların güzergahı noktasında talepleri oldu. Araçların Telboyu, Asmalı Sokak, 1581 Sokaktan Kayacık Caddesine devam etmesi isteniyor. Ulaşım AŞ ileride bakarız yanıtı verildi.”

Son dönemde hem Balıkesir Büyükşehir Belediyesi hem de Bandırma Belediyesinin sorunları çözme noktasında bizlere çok yardımcı oluyor diyen 100. Yıl Muhtarı Celil Uzer, her iki Belediyeye teşekkür ediyorum dedi.

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.