BANDIRMA İÇİN TOLGA TOSUN'UN YANINDAYIZ - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

BANDIRMA İÇİN TOLGA TOSUN’UN YANINDAYIZ

Bu haber 10 Ocak 2020 - 12:59 'de eklendi ve 2.296 kez görüntülendi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Cemal Öztaylan Bandırma Şehir Gazetesi’ne yaptıkları açıklamada, Bandırma’ya yapılacak her olumlu hizmette Başkan Tolga Tosun’un yanında olduğunu ifade etti.

BANDIRMA İÇİN HER GÖREVİ  YAPARIZ
Allah bize memleketimize, ülkemize, Balıkesir’e ve Bandırma’ya uzun dönemler hizmet etmeyi nasip etti diyen Cemal Öztaylan “ Ben bu memleket de İl Genel Meclisi üyesi olarak, Belediye Başkanı olarak ve üç dönemde Milletvekili olarak hizmet etmeyi nasip eden rabbime de, beni uygun görenlere de beni bu adam bu işi yapar hem de namuslu yapar, diyerek destek verenlere teşekkür ederim. Bu görevlerden sonra Büyükşehir Belediye Başkanının ısrarları ile bu yaştan sonra Balıkesir’e gelip ve bütün Balıkesir’in 20 ilçesindeki sorunlara hem devlet olarak, hem yerel yönetimler olarak nasıl koordine ve tesis etmek için bu göreve atandık. Burada bulunma nedenim Bandırma’ya eskiden köy olan şimdide mahalle olan yerleri ile beraber orayı deruhte etmek değil, tüm Balıkesir’in tüm ilçelerin geneli ile ilgilenerek siyasi danışmanlık mesafesinde Yücel Yılmaz’la ve reis vekili ile üçlü bir kompozisyon içinde hizmet etmeye çalışmaktır. Bandırma’nın Belediye’nin şuandaki yapısal hizmet alanında Ak Parti olarak, Büyükşehir olarak Bandırma koordinatörümüz zaten ayrı, Güney Marmara Bölgesinin koordinatörü ayrı ben de bütün il koordinatörü olarak hizmet vermeye çalışıyorum çalışmaya gayret ediyorum. Bu sadece Allah rızası için, gönülden sevdiğimiz, desteklediğimiz için yüzünü ak etmek için katkıda bulunmak için ücret karşılığı veya bordro karşılığı bedel karşılığı bu hizmette yapılmadığını bir kez daha ifade etmeye çalışıyorum. Tabiî ki biz Bandırma’da doğduk, Bandırma’da öleceğiz, ölülerimizde Bandırma’da, Bandırma bizim için ayrıcalıklı bir yer. Bu ayrıcalıklı bir yere hizmet yelpazesinde ayrıcalıklı hizmet etmemek eldeki imkânlar dâhilinde mümkün değil. Biz tabii ki Bandırmalı isek diğer ilçelerden veya beldelerden ayrımcılık yaparak eldeki imkânlarla Bandırmaya hizmet etmeye kendimizi düstur kabul ederiz onur kabul ve şeref kabul ederiz. Bandırma’da bizi sevmeyen iki tane kendini bilmez adamın dediği sözlerle veya Bandırmaspor maçında yıllar önce olan şeyler gibi yaşadığımız olaylardan dolayı ne Bandırma’ya küseriz ne Bandırmalımıza küseriz. Balıkesir’in 20 ilçesindeki bütün Belediye Başkanlarının hangi siyasi partiden olursa olsun, bu siyasi partilerin yapmış olduğu Balıkesir’deki stratejik toplantıda oluşan fikirleri, oluşan raporları, oluşan istekleri ve istemleri tespitini tespit etmiş o tespitte bunları hatmetmiş okumuş, bütçe imkânlarına göre yapılabilirlilikleri yapmaya çalışan ve her bölge de, her ilçede, her yer de neyin yapılması gerektiğini önceliğinin ne olduğunu tespit edip onları bütçe kaynakları ile gerek devletle, gerekse Büyükşehir Belediyesi ile gerek ilçe Belediyeleri ile koordineli olarak inşallah önümüzdeki süreçte bunu yapacağız. Ama nasıl ki insanların kıt kaynakları varsa, belediyemizin de, ilçe belediyelerimizin de, Büyükşehir Belediyemizin de geniş kaynakları yok. Geçmiş dönemde bu kaynaklar yanlış istihdamlardan ve yatırımlardan dolayı hoyratça kullanıldı. Bugünkü sıkıntıların temelinde bu gerçekler yatıyor” dedi.
TOLGA TOSUN’UN YANINDA OLACAĞIZ
Açıklamalarına devam eden Cemal Öztaylan “ Önümüzdeki süreçte parti ayrımı yapmaksızın Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin hizmetlerini tüm ilçelere götüreceğiz. Bir Bandırma çocuğu olarak Bandırmalıların belediye başkanı olarak seçtiği Tolga Tosun kardeşimize her türlü yardımı yapacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Çünkü insanlar seçildiği güne kadar o partinin adayıdır ancak seçildikten sonra o kentin belediye başkanıdır. Makamlarını siyasi çıkarları için kullananları kınıyorum. Ben bunu asla yapmadım. Makamımı kimseye peşkeş çekmedim. Edindiğimiz tecrübeyle Balıkesir ve Bandırma’ya en iyi hizmeti vermeye gayret edeceğiz. Burada bir kez daha hatırlatmak isterim ki beklentisi olunması gereken kişiler bizler değiliz. Aday olup halka vaatte bulunan ve seçilen kişiler beklentisi olan insanlardır, atanmışlar değildir. Ben seçildiğimde yaptıklarımı tüm Bandırma biliyor. Burada tekrar etmeme gerek yok. Eğer benim imzamla Onyedi Eylül Üniversitesi kurulmamış olsaydı, 13 bin öğrenci Bandırma’ya okumaya gelmeseydi ilçe ekonomisi ne durumda olurdu sormak isterim. Fen Lisesini, hastaneyi yapmamış olsaydık, doğalgazı getirmeseydik, elektrik hatlarını altlara almasaydık Bandırma nerede olurdu sormak gerekir. Bunları övünmek için asla söylemiyorum. Seçildiğimiz için bunlar bizim asli görevlerimizdi. Biz herkesi seviyoruz. Seveni de sevmeyeni de kucaklamaya çalışıyoruz. Haddimizi biliyoruz. Başkalarını da bilmesini istiyoruz. Klavyenin başına geçerek ülkeyi ve kenti idare edenleri de seviyorum” dedi.

BANDIRMA BELEDİYESİ’NE BEDELSİZ ASFALT PLENTİ VERİYORUZ

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Mehmet Cemal Öztaylan, Bandırma Belediyesi’ne bedelsiz olarak doğalgaz ile çalışan asfalt plenti vereceklerini ifade ederek, bunun yanısıra 1 milyon TL’lik bitüm de vereceklerini bu şekilde Bandırma’nın kırsal mahallelerinin tamamına asfalt yapılacağını belirtti. Öztaylan Bandırma Belediyesi’ne ait asfalt plentinin çok eski olduğunu ve sık sık arızalandığını ifade ederek, “Bandırma Belediyesi’nin elinde bulunan asfalt plenti uzun yıllardır görev yapıyor ve sık sık arızalanıyor. Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun ve Meclis Üyeleri bizi ziyarete geldiğinde konuyu kendileri ile görüştük. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin elinde çok az kullanılmış bir asfalt plenti var. Bunu Bandırma Belediyesi’ne bedelsiz olarak vereceğiz. Üzerine 1 milyon liralık da bitüm vereceğiz. Bu bitüme Bandırma Belediyesi asfalt malzemesini ve işçiliğini karşılayarak ortaklaşa bir şekilde Bandırma’daki tüm kırsal mahalle yollarını sıcak asfalt yapacağız. Tek istediğim kırsal mahallelerin girişine birer afiş yaptırarak “Bu asfaltlama Balıkesir Büyükşehir ve Bandırma Belediyesi ortaklığında yapılmaktadır “ diye yazıp asmaları. Vatandaşların iki Belediye arasındaki işbirliği, bütünleşmeyi görmeye ihtiyaçları var” dedi.

Cemal ATABEY

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Grand Asya Hotel