BANDIRMA BU KADAR SAHİPSİZ Mİ? - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

BANDIRMA BU KADAR SAHİPSİZ Mİ?

Bu haber 10 Ocak 2020 - 13:29 'de eklendi ve 1.074 kez görüntülendi.

Bandırma bu kadar sahipsiz kalmamıştır. Bandırmalı bir basın mensubu olarak 60’lı yıllardan bugüne kadar baktığımda 2000’li yıllardan sonra deyim yerindeyse Bandırmanın üstüne adeta ölü toprağı serpilmiş gibi sanki. Bandırmalı bugüne kadar okulundan hastanesine,içme suyundan sivil toplum örgütlerine, siyasi partiler ile kamu yöneticileri birliktelik sağlayıp her sorunu kısa sürede çözüyorlardı.
Son yıllarda büyükşehir olmanın verdiği olumsuzluklarla dolu anlayamadığım bir sürece girdi. Yıllardır çıkarılamayan 5 binlik planlar, yapılması yılan hikayesine dönen kavşak inşaatları, diş hastanesi ve birçok proje. Sivil toplum örgütleri, Oda başkanları adeta vurdum duymazlık içine girmişçesine kendi kabuklarına çekilmiş konumdalar.
Bandırma’nın sanayi konusunda gelişme içinde olması ile birlikte aldığı göçle yerleşim, sanayileşme çarpıklık içine de girdi. Yıllar önce yapılan en doğru iş Bandırma Organize Sanayi’nin Taş Tepe’ye yapılmasıdır. Bandırma hava ,kara ,deniz ve demir yolu yönünden şanslı olmasına rağmen bu şansını engelleyen etkenlere tepkiyi, Bandırmalı ne zaman gösterecek? Bandırma üvey evlat muamelesi görmekten ne zaman kurtulacak? Bunun sebebi siyasi mi yoksa kurumlara bağlı bir durum olup olmadığı sorgulanmalıdır.
Her ne olursa olsun Bandırma sivil toplum örgütleri, siyasiler , kamu yöneticileri ile birlikte harekete geçerek bu gidişata dur demelidir. Gelecekte bunun hesabını yine bizler vereceğiz. Öyleyse hiç zaman geçirmeden birliktelik içinde gerekirse Ankara’nın kapısında yatma pahasına milletvekillerini de harekete geçirmeliyiz. Bandırmalı bunu daha önce yaptı yeter ki önder olan olsun. Son yıllarda iktidar partisinin kaybetme sebebinin başında bence bu geliyor. Büyüklerimiz ne demiş; tarlada izi olanın harmanda yüzü olur; sen bölgeye hizmeti getirmelisin ki seçimde oy istemeye hakkın olsun.

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Grand Asya Hotel