BANDIRMA BELEDİYESİNDEN TÜRKİYE’YE ÖRNEK PROJE - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

BANDIRMA BELEDİYESİNDEN TÜRKİYE’YE ÖRNEK PROJE

Bu haber 15 Ekim 2020 - 14:20 'de eklendi ve 4.206 kez görüntülendi.

 

Bandırma Belediyesi, Büyükşehir Yasasıyla kendi bünyesine geçen 662 Dönüm araziyi 12 Ton koçbaşı nohut ve 6 Ton horoz fasulye karşılığında Doğa Mahallesi Güzelleştirme ve Yaşatma Derneğine 1 yıllığına kiraya verdi. Kırsal kalkınma ortak hizmet projesi kapsamında kiraya verilen bu arazilerde Doğa Mahallesi üreticileri kendileri ekimlerini yapacaklar. Doğa Mahallesi Güzelleştirme ve Yaşatma Derneği de Yıl sonu hasadından Bandırma Belediyesine 12 Ton nohut ve 6 ton fasulye verecek. Bandırma Belediyesi bu ürünleri ambalajlayarak ihtiyaç sahibi kişilere ücretsiz olarak dağıtacak.

Doğa Mahallesi Güzelleştirme ve Yaşatma Derneği Başkanlığını mahalle muhtarı Mustafa Pınar yaparken yönetim kurulu üyeliklerinde Ömer Ercan, Osman Karaören, Fatih Atik, İbrahim Özince, Serdar Kaplan ve Ahmet Eröz bulunuyorlar. Kırsal kalkınma ortak hizmet projesi protokol imza töreni Doğa Mahallesinde tarımın yapılacağı arazide yapıldı. Törene Belediye Başkanı Tolga Tosun, Başkan Yardımcısı Ozan Onur, CHP İlçe Başkanı Selim Panç, İyi Parti İlçe Başkanı Necmi Sert, belediye meclis üyeleri, Trakya Birlik Yönetim Kurulu üyesi ve aynı zamanda Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Kocabıyık, muhtarlar ile çok sayıda mahalle sakini katıldı.

Doğa Mahallesi Muhtarı ve Dernek Başkanı Mustafa Pınar, Bandırma Belediyesinin bu projesinin Doğa Mahallesini için güzel bir proje olduğunu belirterek Başkan Tolga Tosun’a teşekkür etti.

Pandemi sürecinde belediyenin gelirlerini arttırma adına büyük çaba sarf ettiklerini ifade eden Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun “Bandırma çok güzel bir coğrafyada yer alıyor. Önümüzde deniz, arkamızda göl, yanımızda ise Kapıdağ’ın doğal güzellikleri bulunuyor. Hayvancılığı, sanayisi ve tarımı ile Bandırma Güney Marmara’nın lokomotifi olan bir kent durumunda.

Büyükşehir yasası ile belediyemiz bünyesine geçen arazilerimizi değerlendirme noktasında hep beraber bu projeyi ürettik. Mahallelinin kendisine kiraladığımız bu geniş arazi de mahalleliler çalışacak ve üretecekler. Belediyemizde ortakçılık yöntemi ile 12 Ton nohut ve 6 Ton fasulye alacak. Bu ürünleri belediye olarak paketleyerek ihtiyaç sahiplerine ücretsiz dağıtacağız. Kırsal kalkınma ortak hizmet projesini ilgili kanunlar, yönetmelikler ve İlçe Kaymakamlığımızın izni ile hayata geçiriyoruz. Aynı yöntem ile de diğer arazilerimizde buğday ekimi projesini geliştireceğiz. Üretilen buğdaylar un şeklinde yine ihtiyaç sahiplerine ücretsiz dağıtılacak. “Dedi.

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.